poniedziałek, 30 stycznia

Podczas dzisiejszej konferencji „Let’s Take a Field Trip” w Lane Technical High School w Chicago, firma Apple ogłosiła, że pracuje nad nową wersją pakietu oprogramowania iWork dla systemu iOS.

Zintegrowane wsparcie Apple Pencil w nowych, nadchodzących wersjach Pages i Keynote umożliwi użytkownikom dodawanie rysunków bezpośrednio do raportów i korzystanie z inteligentnych funkcji adnotacji, a uczniowie w szczególności odkryją możliwość korzystania z rysika w aplikacji Numbers, aby móc dodać notatki do swoich „raportów lekcyjnych”, powiedział Apple.

„iWork to potężny zestaw aplikacji przeznaczonych dla urządzeń iPhone, iPad i Mac, używanych w salach lekcyjnych na całym świecie” – powiedziała Susan Prescott, wiceprezes Apple ds. marketingu produktów w aplikacjach. „Dzięki wsparciu Apple Pencil w nowym iPadzie, aplikacje Pages, Numbers i Keynote pozwalają uczniom wprowadzać zupełnie nowy poziom kreatywności do swoich dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji, a innowacyjna funkcja inteligentnej adnotacji daje uczniom możliwość dawania, odbierania i informacje zwrotne łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Uczniowie mogą również korzystać z wbudowanych narzędzi do współpracy w czasie rzeczywistym dostępnych w iWork, aby uczyć się wspólnie”.

Apple ogłosił również, że pracuje nad stworzeniem kreatora cyfrowych książek do nowej wersji Pages, która będzie preinstalowana na nowym 9,7-calowym iPadzie. Książki generowane w aplikacji Pages będą mogły zawierać zdjęcia, filmy wideo, ilustracje z Apple Pencil i inne.

Pages, Numbers i Keynote na iOS i Mac są bezpłatne i są wstępnie zainstalowane na większości urządzeń, w tym na nowym 9,7-calowym iPadzie. Dzisiejsze aktualizacje będą dostępne do pobrania „wkrótce” w App Store i Mac App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx