wtorek, 29 listopada

Słynny trojan Flashback zaraził do tej pory ponad 600 000 komputerów Mac na całym świecie. Apple chcąc rozwiązać problem wypuścił dwie aktualizacje Javy, które miały załatać lukę w systemie Mac OS X, ale niestety dla niektórych było to zbyt późno.

Mamy już opublikowane instrukcje, w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy ofiarą wirusa za pomocą poleceń terminalowych, ale od dziś jest prostszy sposób. FlashbackChecker to narzędzie za pomocą którego można szybko dowiedzieć się, czy Twój Mac jest zainfekowany.

Wszystko, co musicie zrobić, to pobrać FlashbackChecker z Github, rozpakować go, a następnie otwórzyć aplikację. Następnie kliknąć przycisk “Check for Flashback Infection” i pozwolić oprogramowaniu zrobić swoje. Proces trwa dosłownie sekundy. Jeśli zobaczycie komunikat “No Signs of infection were found” to nie ma potrzeby się martwić.

Lecz jeśli jesteś jednym z pechowców, który dostanie komunikat “Potential Issue found” natychmiast zareaguj i przeprowadź proces opisany na stronie F-Secure w celu usunięcia złośliwego oprogramowania Flashback.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx