sobota, 13 kwietnia

Apple otrzymał dziś swoją pierwszą w historii nominację do Oscara za filmy pokazywane w Apple TV+, a film Toma Hanksa „Greyhound” został nominowany w kategorii „Najlepszy dźwięk”, a animowany film „Sekret Wilczej Gromady” został nominowany w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany”.

„Greyhound” będzie się musiał zmierzyć z ostrą konkurencją, w tym z filmem Pixara „Soul” z Disney+ i filmem Netflixa „Mank”, a także z „News of the World” i „Sound of Metal”. W kategorii filmów animowanych z „Sekretem Wilczej Gromady” walczyć będą filmy „Naprzód” , „Over The Moonn”, „Baranek Shaun – Farmaggedon” oraz „Co w duszy gra”

Pierwsze nominacje Apple TV+ do Oscara nie należą do najważniejszych kategorii, ale usługa przesyłania strumieniowego nadal ma stosunkowo niewielki katalog filmów. Jeśli chodzi o telewizję, Apple TV+ odniosło większy sukces w tym sezonie nagród, z przebojowym serialem komediowym „Ted Lasso” i gwiazdą Jason Sudeikis, który zdobył Złoty Glob, wiele nagród Critics Choice Awards i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx