wtorek, 16 sierpnia

Firma Apple zaktualizowała swój sklep iTunes Store na urządzenia iOS i Apple TV o dużą ilością filmów w rozdzielczości 4k wraz z wprowadzeniem do sprzedaży Apple TV 4K, ale jak zostało to wyjaśnione w najnowszym dokumencie pomocy technicznej, zawartość 4K firmy Apple może być tylko przesyłana strumieniowo, ale nie pobierana bezpośrednio na urządzenie.

Według firmy Apple klienci mogą pobrać lokalną kopię filmu HD i czasami filmy HD obsługujące technologię HDR i Dolby Vision, ale filmy 4K nie są dostępne do pobrania, a zatem nie można ich oglądać bez połączenia z Internetem.

Możesz pobrać lokalną kopię filmu w formacie HD, a wersje w formacie HDR i Dolby Vision mogą być dostępne do pobrania, ale nie możesz pobrać wersji w formacie 4K.

Oznacza to, że klienci, którzy wcześniej nabyli filmy z iTunes i uaktualnili je bezpłatnie z jakości HD do wersji 4K, mogą bezpłatnie strumieniować te filmy w formacie 4K, ale mogą pobrać tylko wersje HD. Niedawno zakupiona zawartość jest również ograniczona do pobrania.

Nie jest jasne, dlaczego firma Apple nie zezwala klientom na pobieranie zawartości 4K na swoje urządzenia, ale może to być związane z kwestiami licencyjnymi. Firma Apple dostarcza treści w formacie 4K w tej samej cenie, co zawartość HD, chociaż krążyły plotki, że chciała pobierać więcej. Jest też możliwe, że jest to problem dotyczący pamięci lokalnej, ponieważ filmy o rozmiarach 4K mają duże rozmiary plików.

Aby strumieniować treści 4K do nowego Apple TV 4K, firma Apple zaleca minimalną prędkość łącza 25 MB/s, zgodnie z dokumentem pomocy technicznej. Jeśli połączenie z internetem nie jest wystarczająco szybkie, firma Apple obniży jakość wideo.

Poza ograniczeniem pobierania, pojawiły się obecnie inne znane minusy – obecnie Apple TV 4K nie obsługuje zawartości 4K z YouTube. YouTube wyświetla zawartość 4K przy użyciu formatu wideo VP9, kodeka, który nie obsługuje Apple TV. Apple TV 4K jest ograniczony do H.264, HEVC (H.265) i MP4.

Netflix i treści 4K od innych usług strumieniowych są jednak obsługiwane, a firma Apple obiecała również, że treści 4K z Amazon Prime Video będą dostępne, gdy tylko pojawi się aplikacja jeszcze w tym roku.

Apple TV 4K już trafił do sprzedaży i można je zamawiać w sklepie internetowym Apple. Czas oczekiawnia na urządzenie to obecnie 1-2 tygodnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx