środa, 17 kwietnia

Film science-fiction „Finch” z Tomem Hanksem w roli głównej od dziś jest dostępny w Apple TV+.

Film opisuje losy mężczyzny, robota (w tej roli Caleb Landry Jones) i psa, którzy tworzą niezwykłą rodzinę pośród apokaliptycznych zmian na Ziemi spowodowanych niszczycielskim rozbłyskiem słonecznym.

Nowy film, który prawdopodobnie będzie pretendentem do nagrody, Apple opisuje następująco:

W filmie „Finch” mężczyzna, robot i pies tworzą niezwykłą rodzinę w potężnej i poruszającej przygodzie, której celem jest zapewnienie opieki nad ukochanym psim towarzyszem po jego odejściu. Hanks występuje w roli Fincha, inżyniera robotyki i jednego z nielicznych ocalałych z kataklizmu słonecznego, który pozostawił świat na pustkowiu. Ale Finch, który od dziesięciu lat mieszka w podziemnym bunkrze, zbudował własny świat, którym dzieli się ze swoim psem Goodyearem. Tworzy robota, granego przez Jonesa, który czuwać ma nad Goodyearem, kiedy on już nie będzie mógł. Gdy trio wyrusza w niebezpieczną podróż na wyludniony amerykański zachód, Finch stara się pokazać swoje dzieło (nazwane Jeff), radość i cud tego, co znaczy być żywym. Ich podróż jest pełna wyzwań jak i humoru, ponieważ Finchowi jest równie trudno nakłonić Jeffa i Goodyeara do dogadania się, jak też poradzić sobie z niebezpieczeństwami nowego świata.

Film wyreżyserował Miguel Sapochnik, który był odpowiedzialny za najbardziej ambitne odcinki uznanego serialu „Gra o tron”.

Apple zdobył prawa do „Finch” na początku tego roku po ofertach z wielu sieci streamingowych. Jest to drugi film z Hanksem, który zadebiutował w Apple TV+‌‌, po zeszłorocznym filmie wojennym „Greyhound”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx