poniedziałek, 22 lipca

Użytkownicy Messengera Facebook wkrótce będą mogli zablokować swoje wiadomości na iOS. Firma wdraża opcję wymagającą uwierzytelnienia Face ID i Touch ID, aby uzyskać dostęp do skrzynki odbiorczej użytkownika w przyszłej aktualizacji.

Możliwość odblokowania aplikacji Messenger za pomocą Face ID lub Touch ID zapewnia takie same wrażenia, jakie są już dostępne w WhatsApp, który jest również własnością Facebooka. Użytkownicy mogą określić, czy uwierzytelnianie będzie zawsze wymagane podczas otwierania aplikacji, czy tylko po pewnym czasie bez korzystania z niej, który może wynosić od 1 minuty do 1 godziny.

Chociaż funkcja ta nie działa w przypadku pojedynczych konwersacji, włączenie uwierzytelniania biometrycznego zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa w prywatnych rozmowach na czacie. Ta funkcja jest obecnie testowana z niewielką liczbą użytkowników Messengera na iOS, ale firma planuje rozszerzyć ją na większą liczbę użytkowników w przyszłości.

Facebook powiedział w rozmowie z Engadget, że oferowanie opcji blokowania wiadomości jest częścią działań firmy mających na celu zapewnienie prywatności użytkowników.

Chcemy dać ludziom większy wybór i kontrolę w celu ochrony ich prywatnych wiadomości. Niedawno rozpoczęliśmy testowanie funkcji, która pozwala odblokować aplikację Messenger przy użyciu ustawień urządzenia. Jest to dodatkowa warstwa prywatności, która uniemożliwia komukolwiek dostęp do Twoich wiadomości.

Niestety, nie ma żadnych informacji na temat tego, kiedy Facebook planuje udostępnić nową funkcję wszystkim użytkownikom. Jeśli jej nie posiadacie, prawdopodobnie nic nie możesz zrobić, poza czekaniem na przyszłą aktualizację.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
4 lat temu

U mnie już działa od paru dni

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx