sobota, 24 lutego

Jak informuje The Vergeosiem lat po rozdzieleniu usługi Messenger na samodzielną aplikację i pięć lat po całkowitym usunięciu funkcji przesyłania wiadomości z głównej aplikacji, Facebook być może znów przygotowuje się do ponownego zintegrowania aplikacji Messenger z główną aplikacją Facebooka.

Wiadomość pochodzi od badacza aplikacji, Jane Manchun Wong, która znalazła podstawową sekcję „Czatu” w aplikacji mobilnej na Facebooku. Podczas gdy wcześniej przycisk Messenger spowodował, że opuszczało się Facebooka i otwierało aplikację Messenger, Wong odkryła, że Facebook wydaje się testować nowy obszar „Czatów” w aplikacji. Obecnie obszar ten zawiera tylko podstawowe funkcje czatu i brakuje mu reakcji, obsługi połączeń, obsługi zdjęć i innych.


Zmiana jest następstwem wiadomości, że prezes Facebooka, Mark Zuckerberg, chce zintegrować trzy usługi przesyłania wiadomości – Facebook Messenger, Instagram messaging i WhatsApp – w jedną „podstawową infrastrukturę wiadomości”. Każda aplikacja będzie nadal istnieć samodzielnie po tej aktualizacji, ale staną się interoperacyjne, aby użytkownik Facebooka mógł wysłać zaszyfrowaną wiadomość do użytkownika WhatsApp i odwrotnie.

Według Wong oznacza to, że Facebook zachowa także oddzielną aplikację Messenger nawet po dodaniu funkcji czatu z powrotem do głównej aplikacji na Facebooku, ponieważ będą one „obsługiwać różne źródła”.

Integracja usług przesyłania wiadomości na Facebooku jest uważana za próbę utrzymania ludzi w ekosystemie Facebooka z dala od konkurencyjnych aplikacji tekstowych, takich jak Apple iMessage.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx