wtorek, 6 grudnia

Disney podzielił się pierwszym spojrzeniem na nadchodzącą usługę streamingową Disney+, podając nowe szczegóły dotyczące tego, jak będzie działać i jakie funkcje posiadać.

Dedykowana aplikacja Disney+, w której znajdą się treści Disney+, wygląda raczej podobnie do innych aplikacji telewizji strumieniowej, takich jak Netflix czy własna aplikacja telewizyjna Apple.

Zrzut ekranu udostępniony przez dyrektora generalnego Disneya, Boba Igera, zawiera ciemny interfejs z poszczególnymi kategoriami dla różnych serii Disneya, w tym standardowe treści Disneya, Pixar, Star Wars, Marvel i National Geographic, wraz z funkcją „Kontynuuj oglądanie” i rekomendacjami. Treści Disney+ będą dostępne za pośrednictwem aplikacji Disney+ w przeglądarkach internetowych, smartfonach, smart TV, tabletach i konsolach do gier, zasadniczo wszędzie, gdzie można oglądać większość usług strumieniowych.

Obsługiwane będą indywidualne profile dla każdego użytkownika w ramach jednej rodziny, a plany Disneya pozwolą na pobieranie treści do przeglądania w trybie offline. Disney zapewni programy telewizyjne i filmy w rozdzielczości 4K HDR.

Gdy jesienią tego roku Apple uruchomi usługę TV+ ze swoją treścią, a Disney uruchomi Disney+, obie firmy staną się poważnymi konkurentami, ponieważ obie usługi będą oferować ekskluzywne treści niedostępne na innych platformach.

Disney+ będzie posiadał istniejące treści Disneya, ale Disney opracowuje także nowe treści dla usługi strumieniowej. Niektóre z zapowiadanych programów telewizyjnych to „Falcon and Winter Soldier” na podstawie dwóch postaci Avengers, „WandaVision” z Wandą Maximoff i The Vision, serial telewizyjny oparty na „Monsters, Inc.”, serial telewizyjny oparty na „High School Musical, dokument Frozen 2, seria Star Wars i wiele innych. Wszystkie treści Pixar będą dostępne w Disney+ w ciągu pierwszego roku po premierze, podobnie jak wszystkie filmy krótkometrażowe Pixar i wszystkie filmy Gwiezdne Wojny.

Disney planuje uruchomić Disney+ 12 listopada 2019 roku. Cena abonamentu ma wynosić 6,99 dolarów miesięcznie (około 29 złotych), czyli znacznie mniej niż w przypadku innych usług strumieniowych na rynku. Disney oferuje również roczną cenę abonamentową w wysokości 69,99 dolarów, co jest jeszcze tańszą opcją. Disney planuje uruchomienie usługi w wielu krajach w ciągu najbliższych dwóch lat.

Obok jesiennej premiery Disney+, tym samym czasie wystartuje Apple TV+. Apple nie podał konkretnej daty premiery, ale powiedział, że nowa usługa przesyłania strumieniowego pojawi się właśnie jesienią.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx