czwartek, 22 lutego

facebook kupuje moves

Facebook ogłosił dzisiaj, że zakupił dewelopera mobilnej aplikacji fitness ProtoGeo Oy, donosi Wall Street Journal. Firma z siedzibą w Helsinkach została założona w styczniu 2012 roku i rok później wypuściła jedyną do tej pory aplikację Moves. Aplikacja fitness zadebiutowała jako pierwsza dla iPhone’a i został udostępniony dla Androida w sierpniu 2013 roku. Stała się bardzo popularna osiągając 4 miliony pobrań na obu platformach mobilnych.

moves-main

W informacji na swojej stronie internetowej, ProtoGeo potwierdza, że Moves będzie działać jako samodzielna aplikacja i dodaje, że spółka nie zamierza dzielić się z zbieranymi danymi z Facebookiem.

Dziś mamy przyjemność ogłosić, że Facebook nabył naszą firmę i aplikację Moves. Odkąd zadebiutowaliśmy z Moves, skoncentrowaliśmy się nad prowadzeniem prostego i czystego dziennika aktywności, z którego korzysta miliony ludzi.

Teraz dołączyliśmy do utalentowanego zespołu Facebooka aby pracować przy budowie i poprawie swoich produktów i usług ze wspólną misją wspierania prostych, skutecznych narzędzi dla ponad miliarda ludzi.

Dla tych z Was, którzy korzystają z aplikacji Moves – Moves będzie działać jako samodzielna aplikacja i nie ma żadnych planów, aby to zmienić lub wymieniać dane z Facebookiem.

Moves wyróżnia się od konkurencyjnych aplikacji fitness, poprzez automatyzację żmudnego procesu wprowadzania danych, który może być przeszkodą dla skutecznego korzystania z aplikacji śledzenia fitness. Moves importuje dane z różnych aplikacji zewnętrznych i automatycznie wykrywa takie aktywności, jak wejście na siłownię, drogę na obiad lub przejazd transportem publicznym. Na iPhone’ie 5S wspiera koprocesor ruchu M7.

To przejęcie przez Facebooka jest jednym z kilku głośnych zakupów aplikacji przez tą sieć społecznościową, a firma kontynuuje swoją ekspansję na rynku aplikacji mobilnych. Moves dołączy do Instagramu, WhatsApp, Facebook Messengera i Paper, z których wszystkie działają jako samodzielne aplikacje pod parasolem Facebooka.

Kwota zakupu ProtoGeo nie została ujawniona, ale rzecznik Facebooka powiedział Wall Street Journal, że kwota jest „niczym w porównaniu do wielkości innych zakupów jakie firma poczyniła w ostatnich miesiącach.” Facebook ogłosił na początku tego roku nabycie mobilnego komunikatora WhatsApp za 19 miliardów dolarów.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx