czwartek, 1 października

Facebook Home

Mark Zuckerberg, CEO Facebooka, zaprezentował na dzisiejszej konferencji nowy ekran główny aplikacji mobilnej dla urządzeń z systemem Android. Firma stara się przenieść użytkownika na telefon więc użytkownicy będą poruszać się po aplikacji telefonu „przez ludzi, a nie samą aplikację”.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi po prezentacji, Zuckerberg powiedział, że wprowadzenie tej funkcjonalności na iOS nie będzie tak łatwe jak na Androida i musiałoby się odbyć za pośrednictwem istniejącej współpracy z Apple. Ponieważ Android jest systemem „otwartym”, Facebook nie musi współpracować z Google w ramach tego projektu.

Zamiast widzieć ikonę aplikacji lub nazwę, Facebook zaprojektował, że wszystkie interakcje wokół poszczególnych osób będą połączone razem, a nie jak dotychczas w odrębne wątki pisania maili i wiadomości tekstowych z tą samą osobą.

Facebook twierdzi, że użytkownicy włączają swój telefon 100 razy dziennie i między innymi dlatego da im na ekranie blokady telefonu z systemem Android pokaz zdjęć i aktualizacje z ich kanału aktualności.

„Home” zawiera inną, nową funkcję o nazwie „chat heads ‚, pozwalającą użytkownikom zachować ich bieżące wiadomości SMS i Facebooka na górze każdej otwartej w telefonie aplikacji, aby mieć do nich łatwy dostęp. Firma kładzie duży nacisk na „zawartość” i „ludzi” zamiast „samą aplikację”, co w rezultacie prowadzi do tego, że Facebook będzie w centrum wszystkiego, co użytkownik robi na swoim telefonie.

chathead

Serwis Engadget donosi, że Facebook  Home będzie dostępny na wybranych urządzeniach z systemem Android (HTC One X, HTC One X +, Samsung Galaxy S III i Samsung Galaxy Note II) w dniu 12 kwietnia. Zainteresowani użytkownicy mogą zobaczyć całą prezentację na Facebooklive.com. Facebook spodziewa się opracowania Home na tablety z Androidem w ciągu kilku miesięcy.

Dodatkowo, Facebook zaoferuje program dla operatorów i producentów urządzeń, aby pakiet Facebook Home instalować do urządzeń fabrycznie.  HTC jest pierwszą firmą, która podpisała taką współpracę, a „HTC First” będzie pierwszym telefonem z takim pakietem.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x