niedziela, 21 lipca

Zgodnie z zaleceniem komitetu doradczego z ostatniego miesiąca, Amerykański Organ Nadzoru Lotniczego (FAA) poinformował, że ​​rozszerza możliwości w korzystaniu z przenośnych urządzeń elektronicznych w prawie wszystkich fazach lotu.

Zgodnie z nowymi przepisami, do końca roku pasażerowie będą mogli korzystać z własnych urządzeń, w tym iPhone’a i iPada w trybie samolotowym w trakcie całego lotu z wyjątkiem faktycznego startu i lądowania, choć specyficzna implementacja przepisu zostanie pozostawiona poszczególnym liniom lotniczym.

Pasażerowie będą w końcu w stanie czytać e-booki, grać w gry i oglądać filmy na swoich urządzeniach podczas wszystkich faz lotu, z bardzo nielicznymi wyjątkami. Akcesoria elektroniczne, książki i czasopisma, muszą być przechowywane lub umieszczone w kieszeni oparcia podczas rzeczywistej fazy startu i lądowania. Telefony komórkowe powinny być w trybie samolotowym lub z wyłączoną usługą komórkową i nie mogą być wykorzystywane do komunikacji głosowej na podstawie przepisów komisji FCC, która zakazuje wszelkich połączeń za pomocą telefonów komórkowych. Jeśli przewoźnik lotniczy zapewnia usługę Wi-Fi podczas lotu, można korzystać z tych usług. Możesz też nadal korzystać z akcesoriów krótkiego zasięgu Bluetooth, takich jak bezprzewodowa klawiatura.

Linie lotnicze mogą również ograniczyć korzystanie z urządzeń w innym czasie, w zależności od innych okoliczności np. w okresach niskiej widoczności, gdzie zależność pilota od elektronicznych systemów prowadzenia jest krytyczna.

Linie lotnicze muszą zaświadczyć, że ich samolot toleruje inne zakłócenia radiowe pochodzące z osobistych urządzeń elektronicznych, a FAA zapewni jasne wytyczne związane z korzystaniem z osobistych urządzeń elektronicznych  dla różnych obszarów takich jak oznaczenia, komunikaty głosowe, wytyczne dla załogi itp.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx