piątek, 23 października

Jak zauważa The Next Web, brytyjski regulator telekomunikacyjny Ofcom ogłosił, że udzielił zgody operatorowi Everything Everywhere na rozpoczęcie korzystania z istniejącej częstotliwości 1800 MHz do zaoferowania usługi LTE i WiMAX począwszy od 11 września.

To zajmie zapewne trochę czasu, zanim Everything Everywhere, który obecnie eksploatuje marki Orange i T-Mobile w Wielkiej Brytanii, rozpropaguje swoją usługę. Jednak spora liczba obserwatorów już doszukuje się, że data wejścia w życie tej decyzji to zaledwie jeden dzień przed zapowiadanym wydarzeniem medialnym Apple, na którym ma zostać zaprezentowany nowej generacji iPhone 5.

Obecna generacja iPada obsługuje LTE tylko na częstotliwościach 700 MHz i 2100 MHz. Jeśli Apple chce wspierać usługę LTE na innych ważnych rynkach poza istniejącymi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, będzie musiał obsługiwać kilka innych pasm częstotliwości LTE. Zaledwie w zeszłym tygodniu informowaliśmy, że koreański operator rozmawia z Apple na temat wspierania usługi LTE na ich częstotliwościach 800 MHz i 1800 MHz.

A co to wszystko oznaczałoby dla nas? LTE w większości państw europejskich oraz w Polsce obsługiwane jest na częstotliwości 1800 MHz. Jeśli zatem wspomniane wcześniej daty nie pokrywają się ze sobą przypadkowo, to być może będziemy mogli także cieszyć się  superszybkim połączeniem LTE także w Polsce. Oj, dobrze by było..

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x