poniedziałek, 24 czerwca

Po zeszłomiesięcznym wyborze zaproponowanego przez Apple projektu nano-SIM jako standard wśród kart SIM, Financial Times donosi, że europejscy operatorzy rozpoczęli magazynowanie nowych kart nano-SIM oczekując, że nowa generacja iPhone’a będzie korzystać z nowego standardu już w najbliższych miesiącach.

Operatorzy oczekują, że iPhone będzie wyposażony w standard nano-SIM aby wyszczuplić urządzenie. Według dwóch źródeł wiedzy o sytuacji, zaczęli oni przechowywać miliony kart w magazynach w oczekiwaniu na duże zapotrzebowanie na iPhone’a firmy Apple. Firma Apple odmówiła komentarza w tej sprawie.

Operatorzy zostali zaskoczeni zastosowaniem micro-SIM w iPhone’ie 4, jak również w pierwszym modelu iPada dwa lata temu, a niektórzy z trudem byli w stanie zaspokoić popyt na własne mikro-SIM w pierwszych tygodniach sprzedaży.

Dobrze poinformowana osoba powiedziała, że największe sieci chcą teraz wyprzedzić popyt. Dodała także, że iPhone 5 może być podobnych rozmiarów jak iPhone 4, chociaż szczuplejszy i w pełni metalowej obudowie.

W maju jednak jeden ze sprzedawców części do iPhone’ów pokazał zdjęcie tacki SIM twierdząc, że pochodzi z nowej generacji iPhone’a Część była niemal identyczna jak tacka mikro-SIM, którą możemy zobaczyć w iPhone’ie 4S. Jeśli ta część jest autentyczna, to wydaje się, że Apple będzie kontynuował korzystanie z kart mikro-SIM.  Chyba że szybko zmienił zdanie wraz z ratyfikacją standardu nano-SIM przechodząc na mniejszy projekt.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx