środa, 22 maja

Tydzień po tym, jak Apple zaktualizował swoje wytyczne dotyczące aplikacji, umożliwiając dodawanie do App Store emulatorów konsol do gier retro, w sklepie App Store na całym świecie pojawił się emulator Game Boy’a dla iPhone’a o nazwie iGBA. Emulator jest już jedną z czołowych darmowych aplikacji na listach App Store.

Nie było do końca jasne, czy Apple pozwoli emulatorom współpracować ze wszystkimi grami, ale iGBA jest w stanie załadować dowolne ROMy Game Boy’a, które użytkownicy pobiorą z Internetu i otworzą za pomocą aplikacji Pliki na iPhonie. W związku z tym wydaje się, że nie ma żadnych ograniczeń w grach dla emulatorów, chyba że Apple błędnie zatwierdził iGBA w App Store.

iGBA: Emulator GBA i GBC Retro to niezwykły, lekki emulator retro, zaprojektowany tak, aby przenieść Cię z powrotem do złotej ery gier z legendarną rodziną Game Boy. Ten emulator to wirtualny klejnot, który pozwala ponownie przeżyć cenne chwile z dzieciństwa z klasycznymi tytułami Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance, a wszystko to w zaciszu urządzenia iOS.

iGBA współpracuje z grami Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance. Należy pamiętać, że posiadanie niektórych ROM-ów od twórców gier może być nielegalne, ale strona Homebrew Hub jest legalnym miejscem na ich pobieranie.

iGBA wydaje się być kopią emulatora GBA4iOS firmy Riley Testut o otwartym kodzie źródłowym, ale z reklamami umożliwiającymi śledzenie użytkowników. GBA4iOS jest poprzednikiem obecnego emulatora gier Nintendo firmy Testut Delta, który można zainstalować na iPhonie spoza App Store i wkrótce będzie dostępny za pośrednictwem alternatywnego sklepu z aplikacjami AltStore. Nie jest jasne, czy wraz ze zmianą zasad firma Testut planuje udostępnić emulator Delta w App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx