poniedziałek, 27 maja

W miarę jak pierwsi użytkownicy zaczęli otrzymywać swoje nowe komputery z procesorem Apple Silicon, pojawia się coraz więcej testów nowych urządzeń. Na jednym z forum Apple użytkownik udostępnił testy porównawcze dysku SSD stosowanego w nowym komputerze MacBook Air M1 z pamięcią 256 GB.

Benchmark potwierdza, że nowy dysk SSD w MacBooku Air jest w przybliżeniu dwukrotnie szybszy niż w poprzednim modelu z prędkością zapisu 2190 MB/s i odczytem 2675 MB/s. Apple podkreślił ten wzrost wydajności podczas premiery nowego urządzenia i przypisał lepszą prędkość kontrolerowi pamięci M1, a także nowej technologii flash.

Kontroler pamięci masowej układu M1 i najnowsza technologia flash zapewniają do 2x wyższą wydajność dysku SSD, więc przeglądanie ogromnych zdjęć lub importowanie dużych plików jest szybsze niż kiedykolwiek.

MacBooki Air‌ z 2019/2020 były krytykowane za fakt, że oferują wolniejszy dysk SSD niż model z 2018 roku. Prędkości dysków SSD ‌w MacBooku Air‌ 2019/2020 wyniosły 1319 MB/s przy odczycie i 1007 MB/s przy zapisie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx