poniedziałek, 24 stycznia

Według dyrektora generalnego banku Goldman Sachs, Davida Solomona, karta Apple Card jest „najbardziej udaną nową kartą kredytowych w historii”. Cytat pochodzi z dzisiejszej telekonferencji Goldman Sachs, podczas której Solomon rozmawiał z inwestorami o nowych inicjatywach banku.

Apple stworzył „Apple Card” we współpracy z Goldman Sachs i Mastercard, wprowadzając kartę kredytową w sierpniu. Solomon stwierdził, że od sierpniowej premiery bank odnotował wysoki poziom popytu konsumpcyjnego na kartę Apple.

„W ciągu trzech krótkich lat zebraliśmy 55 mld dolarów depozytów na platformie Marcus, wygenerowaliśmy 5 mld dolarów pożyczek, zbudowaliśmy nową platformę kart kredytowych i uruchomiliśmy„ Apple Card”- powiedział Solomon, dodając„ co naszym zdaniem jest najbardziej skuteczną premierą karty kredytowej w historii”.

„Od sierpnia cieszymy się z dużego zapotrzebowania konsumentów na ten produkt. Z perspektywy operacyjnej i ryzyka, płynności poradziliśmy sobie bardzo dobrze”.

Karta Apple Card jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Po ostatniej wizycie Tima Cooka w Niemczech, mówiło się, że Apple prowadzi rozmowy nad rozszerzeniem oferty swojej karty w Europie więc jest szansa, że karta może też zawitać do Polski.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x