niedziela, 19 maja

Dyrektor finansowy Apple, Luca Maestri, sprzedał 96 735 akcji Apple o wartości około 16,9 mln dolarów w dwóch transakcjach sfinalizowanych w środę wynika z wniosku opublikowanego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Transakcje zostały dokonane zgodnie z wcześniej ustalonym planem handlowym przyjętym przez Maestri w listopadzie 2020 roku dotyczącym wykorzystywania informacji poufnych. Zgodnie z wnioskiem SEC, Maestri po sprzedaży nadal jest w posiadaniu około 110 000 akcji Apple.

Maestri dołączył do Apple w 2013 roku i jest częścią wyższego kierownictwa firmy, podlegającego bezpośrednio prezesowi Timowi Cookowi. Według Apple, jako dyrektor finansowy nadzoruje księgowość, planowanie i analizy finansowe Apple, skarbiec, relacje inwestorskie, audyt wewnętrzny, nieruchomości, wsparcie biznesowe i funkcje podatkowe.

Akcje Apple zamknęły się wczoraj na poziomie 171,52 dolarów i wzrosły o prawie 32% od połowy czerwca. W zeszłym miesiącu Apple odnotował nowy rekord kwartalny, z przychodami w wysokości 83 miliardów dolarów, napędzany sprzedażą iPhone’ów i rosnącym portfolio usług.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx