niedziela, 5 lutego

iPad Air 2

Druga generacja iPada Air może dostać aktualizację do 2 GB pamięci RAM co byłoby sporym skokiem w porównaniu do 1 GB w obecnych urządzeniach donosi tajwański TechNews. Według strony, wzrost RAMu będzie ograniczony wyłącznie do iPada Air, ponieważ druga generacja iPada mini Retina nadal ma posiadać 1 GB pamięci RAM.

Apple po raz pierwszy zastosował 1 GB pamięci RAM wraz z trzecią generacją iPada, zachowując tę samą ilość pamięci w urządzeniu czwartej generacji i piątej generacji iPadzie Air. Klienci już od jakiegoś czasu zastanawiali się kiedy Apple zdecyduje się wreszcie na zwiększenie RAMu w swoich tabletach. Poprzednie generacje iPada mogły nie otrzymać większej pamięci w celu utrzymania niższej ceny, oszczędności miejsca i oszczędzania baterii, ale niektóre z nadchodzących nowych funkcji iOS 8 wymagają więcej pamięci RAM dla sprawnego działania.

Apple pracuje podobno także nad wielozadaniowością na podzielonym ekranie iPada Air, funkcji, która na pewno będzie wymagała więcej pamięci niż uruchomienie jednej aplikacji na raz. Funkcja ma pozwolić na uruchomienie dwóch aplikacji obok siebie w różnych rozmiarach obejmujących w 1/4, 1/2 lub ​​3/4 ekranu. Chociaż wielozadaniowość na podzielonym ekranie może być dostępna dla istniejących urządzeń, to może działać lepiej na nowszym iPadzie Air, który jak oczekuje się zyska również nowy procesor A8.

Dotychczasowe plotki sugerują, że wielozadaniowość na podzielonym ekranie będzie ograniczona wyłącznie do iPada Air, choć wsparcie to może się pojawić później także dla iPhone’a i iPada mini Retina. Jest jednak mało prawdopodobne, że wielozadaniowość na podzielonym ekranie będzie gotowa na jesienny debiut iOS 8, ale może się pojawić w ramach aktualizacji 8.1.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx