środa, 22 maja

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, liczne doniesienia wskazywały, że Apple może mieć opóźnienie z wypuszczeniem iPada mini z wyświetlaczem Retina aż do początku 2014 r., a tajwański Economic Daily News jako główny powód podaje niedobory paneli Retina.

DigiTimes donosi, że obecnie LG Display poczynił pewne postępy w produkcji paneli Retina do iPada mini i ma je wysłać jeszcze w tym roku. Oczekuje się, że firma będzie w stanie dostarczać około 2-3 milionów sztuk miesięcznie w ramach przygotowań do oczekiwanej od Apple daty premiery w październiku.

Te nowe doniesienia kłócą się jednak z wcześniejszymi informacjami, podawanymi także przez DigiTimes na początku tego tygodnia, w którym stwierdzono, że zmodernizowany Mini trafi do sprzedaży pod koniec 2013 roku, natomiast iPad mini Retina nie pojawi się do 2014 roku. Analitycy NPD DisplaySearch również opublikowali podobne raporty sugerujące dwa oddzielne odświeżenia modelu Mini, ale nie wskazywali na konkretne daty. Chociaż nie jest jasne, który raport jest bliższy prawdy, to jasne jest, że Apple dostarczy iPada mini w wersji Retina już w najbliższej przyszłości.

Następna generacja iPada mini ma posiadać niemal bezramkowy wyświetlacz oraz uaktualniony procesor, oraz być lżejsza i jeszcze cieńsza.

Raport DigiTimes „przypomina również, że nadchodzący iPad piątej generacji będzie lżejszy, mniejszy i bardziej wydajny. Poprzednie raporty twierdzą, że tablet, który prawdopodobnie ukaże się na jesieni, będzie miał wygląd podobny do iPada mini.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx