sobota, 15 czerwca

Wall Street Journal donosi, że Apple i jego dostawcy są w trakcie badań większych ekranów zarówno dla iPhone’a jak i iPada.

W ciągu ostatnich miesięcy, Apple poprosił o prototypy smartfonowych ekranów większych niż 4 cale i poprosił o wzór ekranu dla nowego tabletu o wymiarach nieco mniejszych niż 13 cali, mówili. Obecny iPhone 5 ma czterocalowy ekran, podczas gdy iPad posiada 9,7-calowy ekran. IPad Mini, który jest okrojoną wersją flagowego tabletu ma 7,9-calowy ekran.

Doniesienia o większych rozmiarach ekranu dla iPhone’a nie są nowe. Wiele raportów już sugeruje, że Apple eksperymentuje z większymi ekranami do iPhone nawet wielkości 5,7 cala.

Jednakże tylko jedna poprzednia plotka, które klasyfikowała się jako „podejrzana” dokładnie określała 12,9 cali jako rozmiar dla przyszłego iPada.

Większy iPad, który strona najwyraźniej z całą powagą nazwa „iPad Maxi”, mógłby się pojawić w pierwszej połowie 2014 roku i ma na celu uderzenie w rynek Ultrabooków, jak również zwiększenie użyteczności jako cyfrowy podręcznik.

Mimo, że pogłoski te były raczej niewiarygodnie to źródła Wall Street Journal najwyraźniej potwierdzają testy tego dużego, prawie 13 calowego ekranu. Gazeta nie wyjaśnia, że nowe projekty mogą niekiedy nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

Tymczasem, jak mówią znawcy produkcja kolejnej generacji iPada ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Tegoroczny iPad ma korzystać z ekranu tego samego rozmiaru jak poprzednicy czyli 9,7-cali, ale być lżejszy i cieńszy.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx