piątek, 27 stycznia

Zgodnie z dokumentami złożonymi do Federalnej Komisji Łączności (FCC) Stanów Zjednoczonych, wygląda na to, że Apple zaprojektował złotego iPhone’a X.

Po wypuszczeniu nowego urządzenia, firmy produkujące smartfony muszą udostępniać szczegóły FCC, co Apple zrobił dla iPhone’a X we wrześniu 2017 roku. W tym dokumencie widać, że Apple używa iPhone’a X w złotym kolorze, który nie został ostatecznie wydany.

Dokument, który ponownie został złożony we wrześniu, zawiera kilka zdjęć złotego iPhone X w wielu ujęciach do zarysowania funkcji i wymiarów urządzenia. Złoty odcień iPhone’a X wydaje się podobny do złotego koloru iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus.

Inne dokumenty wskazują, że Apple przygotował swoje zgłoszenie dla FCC w lipcu, sugerując, że zdjęcia zostały zrobione nawet kilka miesięcy przed odsłonięciem iPhone’a X we wrześniu. Podczas gdy wiele dokumentów w zgłoszeniu było dostępnych wkrótce po ich przesłaniu, zdjęcia zewnętrzne i inne wrażliwe dane podlegały sześciomiesięcznej klauzuli poufności, która dopiero niedawno wygasła.

Biorąc pod uwagę termin przygotowywania dokumentu, Apple prawdopodobnie planował wypuszczenie iPhone’a X w trzech kolorach – złotym, srebrnym i szarym – ale ostatecznie musiał zrezygnować ze złotej wersji przed wydaniem ze względu na problemy z produkcją.

Przed premierą iPhone’a X większość plotek rzeczywiście sugerowała, że pojawi się on w trzech kolorach. Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo powiedział na przykład, że Apple ma problemy z produkcją iPhone’a X w kolorze „Blush Gold”, a we wrześniu zasugerował, że złota wersja może trafić do sprzedaży w późniejszym terminie, aby dać Apple czas na opanowanie problemów.

Możliwe, że to złota ramka ze stali nierdzewnej powodowała problemy, ponieważ Apple był w stanie wypuścić iPhone’a 8 – który wykorzystuje aluminiową ramkę w kolorze złotym. Bez względu na przyczynę, Apple ostatecznie wprowadził iPhone’a X w kolorze srebrnym i kosmicznym szarym.

Nie jest jasne, czy Apple nadal planuje wypuścić złotego iPhone’a X, ale ostatnie plotki spekulują, że Apple może chcieć wprowadzić nowy kolor, aby zwiększyć średnią sprzedaż urządzenia. Jeśli taki jest plan, być może nowy kolor zadebiutuje na konferencji Worldwide Developers Conference.

Logiczne byłoby wprowadzenie nowego koloru wraz z nowymi, wiosennymi paskami do Apple Watch lub obok niedawno ogłoszonego iPhone’a 8 w kolorze (PRODUCT) RED, więc możliwe jest również, że Apple zamierza wstrzymać się z debiutem nowego koloru. Jeśli Apple uporał się z problemami produkcyjnymi tego koloru, to możliwe jest również, że kolor złoty zadebiutuje wraz z drugą generacją tego urządzenia we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx