sobota, 13 lipca

iphone-7

Ciekawe kto z Was jest na tyle spostrzegawczy, aby to zauważyć. Nie wiem czy wiecie, ale na wszystkich oficjalnych zdjęciach produktów Apple, zarówno iPhone i iPad zawsze wyświetlają ten sam czas czyli godzinę 9:41.

Jeśli sięgnięcie do starszych zdjęć, poszperacie w internecie to dostrzeżenie, że nawet iPhone 4 czy iPhone 4S miał wciąż taką samą godzinę i Apple wciąż się tego trzyma.

Jednak tak nie było zawsze. Początkowo, tą charakterystyczną godziną była 9:42.

Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPhone’a w roku 2007. Czas kiedy to się stało to właśnie 9:42, co doprowadziło do wielu kolejnych zdjęć produktów prezentujących tą godzinę. Rozumowanie Apple było proste, chociaż nie zawsze już sprawdza się ono obecnie , nowy produkt zawsze pojawiał się w około 40 minucie prezentacji Apple.

Wszystko to zmieniło się w roku 2010. W tym to roku Jobs zaprezentował pierwszego iPada … dokładnie o 9:41. Od tego momentu wszystkie zdjęcia produktów iPhone’a, iPada i Maca prezentowały godzinę 9:41. Na stronie Apple już teraz możecie zobaczyć, że trwa to do dziś.

Zupełnie inną historią jest oczywiście zegarek Apple. Większość producentów zegarków ustawia czas na zdjęciach produktów na 10:10. Jest to symetryczne i nie zasłania logo producenta, które zazwyczaj umieszczone jest pod godziną 12. Apple Watch wyświetla jednak godzinę 10:09. Czemu? Nikt tak naprawdę tego nie wie, ale istnieją dwie popularne teorie. Apple ustawił czas minutę wcześnie, aby pokazać, że jest na czołowej pozycji, a druga to prostu taka, że 10:09 jest bardziej symetryczna niż 10:10

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz Madej
Mateusz Madej
7 lat temu

10:01 wygladaloby lepiej.

cdcc
cdcc
Reply to  Mateusz Madej
7 lat temu

niw na analogowej tarczy

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx