czwartek, 18 sierpnia

Tytuły takie jak Angry Birds, Tiny Wings czy Jetpack Joyride wykazały, że popularne gry na smartfony to wielki biznes dla deweloperów. Ale dlaczego jesteśmy tak uzależnieni od gier na naszych urządzeniach mobilnych? Cóż, jak wynika z nowego badania MocoSpace co trzeci z nas grając po prostu zabija czas i nudę, podczas gdy 10% gra, aby poznać nowych ludzi.

MocoSpace, strona gdzie gracze mogą odkrywać nowe gry i łączyć się z innymi graczami, ogłosiła wyniki ankiety “Y U Play?” przeprowadzonej w swojej sieci ponad 25 milionów użytkowników. Wyniki wykazały, że najbardziej popularnym powodem grania w gry na telefonie komórkowym – wybranym przez 34% respondentów z 10 000 – jest to, że gry są zabawne.

To małe zaskoczenie, ale niektóre z pozostałych odpowiedzi są bardzo interesujące. Prawie jedna trzecia (32%) respondentów ujawniła, że grają w mobilne gry dla zabicia czasu i z nudów, natomiast 10% stwierdziło, że grają, bo lubią ze sobą konkurować. 9% respondentów ujawniło, że grają w gry mobilne w celu poznania nowych ludzi, podczas gdy 6% gra, aby spróbować czegoś nowego. Moja ulubiona odpowiedź pochodzi od 3% respondentów, którzy twierdzą, że grają by „flirtować”. Cóż, każdy sposób jest dobry.

Jednym z najbardziej zaskakujących wyników jest to, że tylko 2% mobilnych graczy gra, aby połączyć się z przyjaciółmi, co wydaje się niezwykle niskim wynikiem. W końcu cała przyjemność to zagrać i rywalizować ze znajomym czy przyjacielem. Z danych wynika, że ​​nowe znajomości przodują nad istniejącymi przyjaciółmi i rodziną. Gracze wolą poznawać nowych ludzi za pośrednictwem gier pięć razy częściej niż łączyć się z osobami, które już znają. To dość zaskakujące.

A Wy dlaczego gracie w gry na telefonie komórkowym?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx