niedziela, 5 lutego

Na początku miesiąca informowaliśmy, że Apple złożył skargę do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) mającą na celu uzyskanie prawa własności do domeny iPhone5.com. Domena od ponad półtora roku była w posiadaniu małego, niezależnego forum dyskusyjnego. 

Dziś Next Web poinformował, że sprawa została zakończona i ostatecznie spór został rozwiązany bez WIPO, który nie musiał wydawać orzeczenia. Domena jest teraz pod kontrolą ochrony firmy marki Corporation Service Company, przypuszczalnie działając w imieniu firmy Apple i prostu wyświetla pustą stronę.

Kroki mające na celu przejęcie domeny iPhone5.com stały się naturalnie falą spekulacji na temat nazwy iPhone’a nowej generacji, mimo że wcale tak być nie musi. Biorąc pod uwagę popularność tej nazwy w dyskusjach nad przyszłym iPhone’em, Apple może po prostu chronić swój znak towarowy jakim jest iPhone. Może też jednocześnie starać się kontrolować treści prezentowane na stronach związanych z ich produktami, na których osoby poszukują informacji na temat produktów firmy.

Tych, którzy są ciekawi losów domeny iPhone6.com, informujemy, że zmieniła właściciela kilka razy. Po uprzednim zarejestrowaniu w 2007 roku przez osobę fizyczną w Dubaju, przejął ją właściciel w Korei Południowej. Od połowy 2010 roku informacje dotyczące własności domeny są poufne i nie znamy obecnego jej posiadacza.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx