sobota, 28 maja

Mężczyzna, który twierdził, że nie jest winny śmierci żony, został uznany za winnego po tym, jak policja wykorzystała dowody pochodzące z aplikacji Zdrowie na jego iPhonie, aby go skazać.

Jak opisano w The Birmingham News, Kat West, żona Jeffa Westa, została znaleziona martwa w styczniu 2018 roku po uderzeniu w głowę. Jeff West twierdził, że była pijana i upadła, gdy spał w łóżku, ale aplikacja Zdrowie na jego iPhonie wskazywała inaczej.

West powiedział śledczym, że zasnął około 22:30 i leżał w łóżku do 5:15 rano, ale jego aplikacja Zdrowie pokazała, że wykonał 18 kroków od 23:03 do 23:10, co zaprzeczało jego twierdzeniom. Dane z iPhone’a Kate West wykazały, że przestała się ruszać po 22.54, co odpowiada czasowi, w którym Jeff West twierdził, że był w łóżku.

Odciski palców Westa znaleziono również na dnie butelki, którą uderzono jego żonę w głowę. Prokuratorzy uważali, że Jeff zabił swoją żonę po kłótni o jej zawód, a następnie zainscenizował miejsce zdarzenia, aby wyglądać na niewinnego.

Pomimo oświadczenia, że nie był zamieszany w morderstwo, West siedział w więzieniu przez ostatnie trzy lata, ponieważ proces o morderstwo rozwijał się. Finalnie został skazany za lekkomyślne zabójstwo i skazany na łącznie 16 lat.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x