sobota, 15 czerwca

reversible_lightning_1-800x374

Apple może dostarczać z najbliższymi urządzeniami iOS nowy kabel Lightning, który wyposażony będzie w odwracalne złącze USB, donosi chińska strona Dianxinshouji.com za pośrednictwem Nowhereelse.fr.

Źródła opublikowały dziś kilka zdjęć nowych kabli, które jak twierdzą pochodzą od dostawcy firmy Apple Foxconn. Na zdjęciach widać złącze USB, które jest umieszczone centralne wewnątrz metalowej obudowy. W istniejących kablach USB – Lightning złącze USB znajduje się w dolnej części metalowej obudowy.

reversible_lightning_2-800x298

Mimo, że nie można powiedzieć na pewno, czy kable są prawdziwe, czy nie, to jest możliwe, że Apple może rozpocząć wysyłkę nowych kabli Lightning dopasowując się do nadchodzących kabli USB 3.1, które wkrótce będą dołączane do nowszych smartfonów. Jak ujawniła w zeszłym tygodniu grupa promotorów USB 3.0, kabel USB 3.1 Typ-C będą posiadały odwracalną końcówkę i będą dostępne w sprzedaży w przyszłym roku. Patent Apple na odwracalne złącze USB podobno pojawił się również w zeszłym miesiącu, więc być może firma będzie chciała wyposażyć swoje nowsze urządzenia o nowe kable Lightning.

Co więcej, raport ten zbiega się z majowym doniesieniem Mac Otakara, które twierdziło, że Apple przygotowuje zmodernizowane kable Lightning, w celu dostosowania go do odtwarzania w wysokiej rozdzielczości z akcesoriami audio „Made for iPhone”, które mogą również obsługiwać nową generację słuchawek dousznych Apple. Firma wprowadziła również dla producentów akcesoriów nową specyfikacje kabla Lightning dla słuchawek, które mogą być również zintegrowane z nowymi kablami Lightning.

Oczekuje się, że Apple wypuści iPhone’a 6, nową generację iPada Air i iPada mini Retina jeszcze do końca tego roku, a nowy kabel Lightning mógłby być dołączany do tych urządzeń.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szemot
Szemot
9 lat temu

Ale przecież producent standardu USB takie kable ma dostarczać sam czyli dwustronne z obu stron. Więc co takiego Apple opatentowało nad i ma zamiar wprowadzić czego w USB 3.1 nie ma być w standardzie?
A niezależnie kto wprowadzi to dość słuszna droga. Każdy wie, że kabel USB do PC włożymy dopiero za trzecim razem 🙂 Niezwykle upierdliwe.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx