sobota, 18 września

Magazyn Forbes otrzymał informację od analityka Wedge Partners, w której Brian Blair sugeruje, że Apple może wnieść pewne funkcjonalności telewizorów, o których ostatnio dużo się mówi, do nowych modeli komputera iMac zapowiadanych na pierwszą połowę przyszłego roku.

„Blair zakłada, że dążenie firmy do coraz większych rozmiarów ekranu iMac’ów na rynku może się zakończyć integracją Apple TV oraz iCloud do jednego komputera all-in-one z funkcją TV.”
„Uważamy, że ma to sens, ponieważ gdy myślimy o najnowszych telewizorach wiszących na ścianie mamy wyobrażenie o dużych formach. Apple może skutecznie zacząć od tego, co już ma na linii produkcyjnej i powoli poszerzać swoją ofertę od 27 cali do 32 cali, a następnie przejść do 42, 50 i 55 cali. Krótko mówiąc, uważamy, że początkowo iTV będzie komputerem iMac, który będzie funkcjonować jako telewizor na platformie iCloud.”

Raport nie zawiera pełnego kontekstu tych przypuszczeń a wypowiedź Blaira można uznać jako „spekulacje” gdyż nie posiada żadnych konkretnych dowodów na poparcie swojej teorii.

Apple mówi o planach wprowadzenia telewizora wyposażonego w Siri i obsługiwanego głosem, a plotki o jego premierze mówią o końcu 2012 roku lub 2013 roku. IMac zaoferować może niektóre z tych funkcji telewizji, oraz może wypełnić lukę do czasu dedykowanego odbiornika telewizyjnego. Z 21,5-calowym i 27-calowym ekranem, iMac nie byłby aż tak konkurencyjny z obecnymi rozmiarami ekranów telewizyjnych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x