wtorek, 20 października

Według Blog do iPhone obecna metoda szybkiego dostępu do aparatu w iOS 5 może wkrótce zmienić się w jeszcze szybszy dostęp w nowej wersji systemu iOS 5.1.

Istniejąca metoda polega na dwukrotnym kliknięciu na przycisk Start i wybraniu ikony aparatu. To 3 działania plus oczekiwanie na osobną aplikację w celu uruchomienia lub wyciągnięcia jej na pierwszy plan. Nowa metoda jest gestem przesunięcia palcem w górę, który przenosi nas od razu do funkcji aparatu fotograficznego. To jedna akcja, a nie czekanie na oddzielną aplikację. Po prostu przesuń i rób zdjęcie.

Zaprezentowane zdjęcie pokazuje rzekomy nowy interfejs użytkownika, więc trudno powiedzieć jak  wyglądałoby to w realizacji. Jeśli tak, jak to opisujemy, Apple musiałby dać zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem aparatu w torebce lub kieszeni, aby uniemożliwić przypadkowe rozładowanie baterii. Kolejna kwestia, szybki dostęp do aparatu omija blokadę hasła, więc miejmy nadzieję, że Apple doda ustawienie włączenia lub wyłączenia go na życzenie.

iOS 5.1 jest w wersji beta w rękach deweloperów już od dłuższego czasa a jego oficjalna premiera przypuszczalnie zapowiadana jest wraz z premierą nowego iPada 3 na początku marca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x