wtorek, 7 lutego

Najnowsza odsłona systemu OS X Lion zaczyna coraz bardziej przypominać oprogramowanie iOS stosowane w mobilnych urządzeniach Apple. Czyżby Jobs chciał zaskoczyć świat kolejną innowacją i zintegrować te dwa systemy? Według analityków, proces ten już trwa a wyniki tego eksperymentu powinniśmy poznać już w przyszłym roku.

Peter Misek, w wywiadzie dla magazynu Barron’s, twierdzi, że Apple zaprezentuje nowy, zintegrowany system operacyjny, wraz z następną generacją Macbooków Air. Analizując cykl modelowy produktów z tej linii, nie powinno to nastąpić później niż w 2013 roku. Cały proces wprowadzania nowego rozwiązania do wszystkich produktów Apple, włącznie z Macami Pro, powinien zakończyć się w 2016. Misek twierdzi także, że gigant z Cupertino zacznie projektować procesory dla komputerów. Czterordzeniowa jednostka A6 miałaby trafić do kolejnej generacji ultra-mobilnych Airów. Domniemania te wydają się potwierdzać plotki, powtarzające się już od kilku miesięcy, o testach nowej generacji komputerów Apple opartych na procesorach ARM.

Według Miska, integracja Mac OS X i iOS może znacząco ułatwić stosowanie rozwiązań w chmurze na wszystkich urządzeniach producenta. Takie działanie, z związku ze zbliżająca się premiera usługi iCloud, wydaje się być uzasadnione. Dzięki tak daleko idącej integracji, użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich swoich danych, bez znaczenia czy używa iPhone’a, iPada czy Maca. Dodatkowo, deweloperzy będą tworzyć aplikacje tylko na jedną platformę, nie tak jak teraz – na dwie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx