poniedziałek, 22 kwietnia

Nadchodzący czip Apple A17, który ma być używany w modelach iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro‌ Max ma posiadać 6-rdzeniowy procesor CPU i 6-rdzeniowy procesor graficzny podał na Twitterze Unknownz21. Obecny czip A16 ma 6-rdzeniowy procesor CPU i 5-rdzeniowy procesor graficzny, więc A17 przyniesie znaczące ulepszenia GPU w nowych modelach Pro.

Czip A17 będzie miał maksymalną częstotliwość taktowania 3,70 GHz, w porównaniu z 3,46 GHz w czipie A16. Informacje udostępnione przez konto sugerują, że modele iPhone 15 Pro będą wyposażone w te same 6 GB pamięci RAM, które są dostępne w modelach iPhone 14 Pro. Wcześniejsze plotki mówiły, że ‌iPhone 15 Pro‌ i Pro Max będą miały 8 GB pamięci RAM, co według informatora jest „mało prawdopodobne”, ale nie niemożliwe.

Czip A17 zbudowany będzie w oparciu o nowy, 3-nanometrowy proces, który przyniesie ulepszenia szybkości i wydajności iPhone’a 15 Pro‌ i Pro Max. Powinniśmy otrzymać zatem przyzwoity wzrost wydajności GPU wraz z szybszymi prędkościami procesora i być może lepszą żywotnością baterii w porównaniu do A16, który jest zbudowany w 4-nanometrowym procesie. Wydajność może wzrosnąć o 10 do 15 procent, a zużycie energii może spaść nawet o 30 procent.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje nowe iPhone’y we wrześniu, a najnowsze plotki sugerują, że ich prezentacja odbędzie się we wtorek, 12 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx