środa, 19 czerwca

W czasach kiedy otaczamy się coraz większą ilością elektroniki i gadżetów ich właściciele często poszukują rozwiązań do jak najbardziej optymalnej formy ich ładowania. I tak właśnie firmy zaczęły stawiać na urządzenia wielozadaniowe do ładowania.

Nie inaczej jest z firmą CubeNest, której jedno z takich urządzeń miałem okazję przetestować. Chodzi dokładnie o ładowarkę 3 w 1 Cubenest S313 Pro.

Cubenest S313 Pro_5

Cubenest S313 Pro to stacja ładująca, która umożliwia ładowanie nawet trzech urządzeń jednocześnie, z miejscami przeznaczonymi do ładowania iPhone’a, Apple Watch i AirPods (lub dowolnego innego urządzenia obsługującego Qi). Wykonana jest z aluminium i jest dostępna w trzech różnych kolorach niebieskim, srebrnym i ciemnoszarym). Ja miałem przyjemność przyjrzeć się bliżej tej w kolorze szarym. Całość wygląda bardzo elegancko. Wykonanie nie pozwala się przyczepić. Urządzenie nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a to dlatego, że dla iPhone’a wykorzystuje technologię MagSafe. Pomimo swojej niewielkiej wagi dość stabilnie trzyma się podłoża poprzez zastosowanie antypoślizgowych podkładek, a właściwie samoprzylepnych kawałków taśm, które w razie potrzeby można użyć aby utwierdzić ładowarkę jeszcze bardziej stabilnie.

Cubenest S313 Pro_2

Do stacji ładującej podłączamy jeden wspólny kabel USC-C znajdujący się w zestawie, a całość do zasilacza 20 W również dodanego do pudełka. Zastosowanie pojedynczego kabla to dość duży walor estetyczny, ale i praktyczny ponieważ nie wymaga od nas zajmowania dużej ilości gniazdek.

Cubenest S313 Pro_4

Urządzenie jak wspomniałem wcześniej wykorzystuje do ładowania iPhone’a MagSafe czyli jest kompatybilne z modelem iPhone 12 i nowszym. Stacja nie posiada certyfikatu MagSafe, a jest z nim po prostu kompatybilna, co oznacza, że ładowanie naszego iPhone’a będzie wynosić maksymalnie 7,5 W, nie maksymalne 15 W jakie oferuje certyfikat MagSafe. Uchwyt magnetyczny jest bardzo dobry i można ustawić iPhone’a zarówno w pionie, jak i w poziomie co przyda się do wykorzystania go z iOS 17 i dodaną do niego funkcją „stanu gotowości”.

Cubenest S313 Pro_3

Jeśli chodzi o ładowanie Apple Watch, to będzie się ono odbywać z każdym modelem i dowolnym rozmiarem. Może się odbywać w pozycji leżącej lub pionowej, w której to Apple Watch również może wyświetlać zegar. Ładowanie, jakie oferuje to 2,5 W i nie możemy tu liczyć na szybkie ładowanie. Trzeci obszar ładowania Qi mocą 5 W możemy wykorzystać do ładowania AirPods lub AirPods Pro z etui do ładowania bezprzewodowego.

Aby ładować wszystkie urządzenia z maksymalną mocą, producent zaleca użycie ładowarki o mocy co najmniej 33W, która jednak nie jest dodawana do pudełka. Nie mniej biorąc pod uwagę ładowanie iPhone’a nie większe niż 7,5 W i Apple Watch 2,5 W dodany zasilacz wydaje się być wystarczający. Nie oszukujmy się. Większość z nas i tak zostawia urządzenia do ładowania na noc, a w takim czasie bez problemu naładujemy wszystkie do pełna.

Podsumowując, CubeNest S313 Pro to bardzo udane urządzenie do ładowania trzech urządzeń, pod warunkiem, że nie zależy nam na czasie. Wygląda bardzo dobrze i idealnie komponuje się z designem Apple. Jego oficjalna cena w sklepie internetowym CubeNest to 375 zlotych. Nieco więcej zapłacimy za nią na Amazonie, jednak tam mamy większą szansę na złapanie jakiejś okazji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx