piątek, 12 lipca

Organizacja Connectivity Standards Alliance (CSA), której Apple jest członkiem, ogłosiła dzisiaj dostępność zaktualizowanej specyfikacji Matter 1.2 dla producentów urządzeń i platform.

Matter 1.2 dodaje obsługę dodatkowych typów urządzeń i wprowadza ulepszenia dla protokołu Matter. Matter to nowy protokół dla urządzeń „smart-home”, który pozwala im działać na różnych platformach, w tym HomeKit.

Dzięki Matter 1.2 wsparcie dla Matter można dodać do lodówek, klimatyzatorów pokojowych, zmywarek, pralek, robotów sprzątających, alarmów dymu i czadu, czujników jakości powietrza, oczyszczaczy powietrza i wentylatorów.

HomeKit od Apple obsługuje niektóre z tych typów urządzeń, takie jak czujniki jakości powietrza, oczyszczacze powietrza i alarmy dymu, ale Apple może potrzebować wprowadzenia aktualizacji HomeKit w celu dodania obsługi Matter 1.2.

Matter 1.2 wprowadza także ulepszenia dla przełączników wielojednostkowych i oświetlenia wielopunktowego, a także tagi semantyczne i ulepszenia stanów operacyjnych urządzeń, co powinno dać producentom urządzeń więcej opcji dla bardziej złożonych produktów dla inteligentnych domów. Według CSA, Matter 1.2 zawiera ulepszenia w zakresie testów i certyfikacji, co pozwoli też firmom wprowadzać produkty na rynek szybciej.

Certyfikacja Matter 1.2 jest już dostępna, a urządzenia Matter 1.2 oraz ulepszenia mają być dostępne na rynku jeszcze w tym roku. Więcej informacji na temat zmian można znaleźć na stronie internetowej CSA.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx