wtorek, 26 września

Partner Apple, firma Corning, zaprezentowała swój najnowszy produkt, który nazywa Gorilla Glass Victus. Gorilla Glass Victus jest bardziej odporne na zarysowania niż poprzednie wersje Gorilla Glass, a Corning twierdzi, że producenci, którzy użyją go w swoich urządzeniach, zauważą znaczny poprawę w przypadku upadków i zarysowań.

Corning udostępnił film pokazujący, jak Gorilla Glass Victus przetrwał serię testów, w tym upadki z wysokości do dwóch metrów. W teście Knoop Diamond Scratch, szkło Victus było w stanie wytrzymać obciążenie 8 niutonów, pokonując konkurencyjne testowane produkty, a także było w stanie wytrzymać większe ciśnienie i więcej upadków, zanim uległo pęknięciu.

Corning regularnie wypuszcza nowe wersje Gorilla Glass, które są bardziej odporne na stłuczenie, ale firmie trudniej było ulepszyć odporność na zarysowania.

Urządzenia wykonane ze szkła Victus powinny lepiej wytrzymywać zarysowania, ale nadal nie będą odporne na uszkodzenia. Kiedy The Verge zapytał wiceprezesa Corninga, Jaymina Amina, czy kawałki brudu, piasku, metalu i innych materiałów mogą nadal powodować zarysowania, Amin powiedział, że tego rodzaju problemy prawdopodobnie dotyczą „dowolnego materiału szklanego”. Gorilla Glass Victus jest jednak w stanie „dość radykalnie zredukować te przypadki”.

Corning jest wieloletnim dostawcą Apple, a Gorilla Glass jest używana w urządzeniach z całej linii produktów Apple. W 2017 roku Apple przekazał firmie Corning 200 milionów dolarów na badania, rozwój i nowy sprzęt w ramach funduszu Apple Advanced Manufacturing Fund. Apple dostarczył kolejne 250 milionów dolarów pod koniec 2019 roku.

Corning powiedział The Verge, że przynajmniej jeden producent smartfonów stwierdził, że Victus jest o wiele lepszy niż Gorilla Glass 6 i zdecydował się na nałożenie cieńszej warstwy nowego szkła na swoje urządzenia, jednak ale nie ma informacji, który to dokładnie był producent.

Samsung będzie pierwszym producentem, który w najbliższych miesiącach wprowadzi do sprzedaży produkt ze szkłem Victus, a nad urządzeniami z Victus Glass pracują także inni nieokreśleni producenci.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx