poniedziałek, 24 czerwca

Grafika stworzona w hołdzie dla Steve’a Jobs’a szybko rozeszła się po internecie tuż po jego śmierci w październiku ubiegłego roku. I to własnie dzięki niej 20-letni student zdobył pracę w Coca-Coli. Jonathan Mak, który mieszka w Hongkongu, został zatrudniony przez giganta napojów do zaprojektowania plakatów dla swojej najnowszej kampanii reklamowej.

Mak zaprojektował swój obraz po tym, jak Steve zrezygnował z tyłu CEO Apple w sierpniu 2011 roku i opublikował go na swoim blogu. Dwa miesiące później, kiedy Steve przegrał walkę z rakiem trzustki, obraz natychmiast pojawił się na portalach społecznościowych, forach, blogach i innych punktach informacyjnych na całym świecie.

Coca-Cola była pod takim wrażeniem pracy Maka, że zwerbowała go do swojej najnowszej kampanii reklamowej, prosząc o stworzenie projektu, w oparciu o hasło „dzielenie się Colą”. Wynikiem jest grafika widoczna powyżej; dwie ręce w kształcie słynnej białej wstążki Coli przekazujące sobie butelkę Coca-Coli.

„Myślę, że sposób, w jaki podszedłem do plakatu jest dosyć podobny do tego ze Steve’em Jobs’em i logo Apple,” powiedział Mak komentując swoje osiągnięcie. „Tego rodzaju obrazy są bardzo odpowiednie w reklamie.”

Student, który obecnie studiuje na politechnice w Hong Kongu powiedział, że jego praca z Coca-Colą to po prostu „szczęśliwy wypadek”. Zapytany, czy chciałby po skończeniu studiów przejść do reklamy Mak odpowiedział: „Chcę tylko zrobić dobrą robotę, która może wpływać na ludzi w taki sposób jak logo ze Steve’em Jobs’em”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Astora
Astora
12 lat temu

Zbliża sie czas,kiedy to coca cola bedzie sie musiala naprawde starac zeby akcje nie malały,a rosły..Jest taka konkurencja na rynku i powoli coraz więcej się ludzi się do nich przekonuję..Ja przekonałem się np. do Freeway Coli z Lidla…Smakuje prawie idealnie tak samo jak oryginal a kosztuje dwa razy mniej..Sprawdzcie jak nie znacie,teraz chyba nawet jest w promocji ze snackami za 4zł..

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx