niedziela, 14 lipca

iOS 8.1

Podczas czwartkowego eventu skoncentrowanego wokół nowych iPadów, ogłoszono również, że pierwsza poważna aktualizacja systemu iOS 8, ​​iOS 8.1 zostanie przekazana do wiadomości publicznej w poniedziałek, 20 października.

Po raz pierwszy oddany w ręce deweloperów pod koniec września, iOS 8.1 obiecuje przynieść sporo istotnych zmian funkcji systemu operacyjnego, oferując nowe usługi i ostatecznie zezwalając użytkownikom OS X Yosemite na dostęp do pełnej funkcjonalności funkcji ciągłości.

Chociaż niektóre główne cechy ciągłości, jak odbieranie i wykonywanie połączeń na komputerze Mac działają już w pełni dla użytkowników, którzy posiadają zarówno urządzenia z iOS 8 i Mac z systemem OS X w Yosemite, to inne funkcje takie jak wysyłanie wiadomości SMS i osobisty hotspot nie będą dostępne aż do poniedziałku, kiedy to zostanie wydany iOS 8.1.

Wraz z funkcją przekazywania SMSów, zarówno komputery Mac (z systemem Yosemite) jak i urządzenia iOS, takie jak iPad będą w stanie odbierać tradycyjne wiadomości SMS, które zostały wysłane przez użytkowników nie posiadających iPhone’a. Obecnie, iPady i komputery Mac mogą odbierać i wysyłać wiadomości iMessages, które są ograniczone do iPhone’ów. Kiedy funkcja przekazywania SMSów stanie się w pełni funkcjonalna, zwykłe wiadomości SMS będą automatycznie przekazane do iPadów i komputerów Mac, a użytkownik będzie mógł na nią odpowiedzieć z dowolnego urządzenia.

sms

Instant Hotspot jest kolejną funkcją ciągłości, która będzie włączona w iOS 8.1. Funkcja ta pozwala komputerowi Mac zdalnie aktywować możliwość Prywatnego Hotspotu w iPhone’ie gdy oba urządzenia będą blisko siebie. Mac może automatycznie wykryć hotspot iPhone’a, a użytkownik może połączyć się z nim poprzez menu WiFi w Mac bez konieczności wyciągania iPhone’a z kieszeni.

instant hotspot

Chociaż te dwie cechy ciągłości pierwotnie planowano uruchomić wraz z iOS 8, to Apple dodał z czasem mały przypis sugerujący, że były one niedokończone i pojawią się wraz z aktualizacją iOS 8.1.

Oprócz wyżej opisanych części, iOS 8.1 przyniesie kilka innych drobnych zmian, a także jedną szczegółowo opisaną podczas czwartkowej imprezy. Wielu użytkowników było niezadowolonych ze zniknięcia Rolki aparatu, która zostanie przywrócona przez firme Apple w iOS 8.1. Równocześnie wszystkim użytkowników systemu iOS 8.1 zostanie nadany dostęp do beta iCloud Photo Library.

iCloud Photo Library jest przeznaczony do przechowywania wszystkich zdjęć i filmów wideo użytkownika, dzięki czemu są one dostępne na wszystkich urządzeniach z systemem iOS. iCloud Photo Library jest związany z kontem iCloud użytkownika, wykorzystując miejsce zgodne z wykupioną bądź nie przestrzenią iCloud. Z iCloud Photo Library, zdjęcia przechowywane w chmurze w mniejszej wersji dostępnej na urządzeniach z systemem iOS, zajmując mniej miejsca. iCloud Photo Library będzie również związany z nadchodzącą nową aplikacją „Zdjęcia” dla komputerów Mac, ale do czasu jej wydania iCloud Photo Library będzie dostępny jedynie na urządzeniach z systemem iOS.

Ostatecznie, iOS 8.1 może przynieść kilka poprawek, w tym poprawkę bieżącej kwestii Bluetooth, która powodowała, że niektórzy użytkownicy iOS 8 mają problemy z parowaniem swoich telefonów z ich urządzeniami Bluetooth. Apple nie dostarczył dokładnego czasu uwolnienia iOS 8.1, stwierdzając jedynie, że planuje wydać oprogramowanie w poniedziałek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ar2r
ar2r
9 lat temu

Jak to jest z tym przekazywaniem wiadomości sms ? iPhone nie musi być sparowany z komputerem przez Blutooth ? Z tego co głosi plotka to jeszcze działa tylko na nowych urządzeniach z Bluetooth LE. Może ktoś opisać jak to z tym ma być ?
Jeżeli tak ma być jak opisałem to się nie popisali …..

flaff
flaff
9 lat temu

instant hotspot? lepiej późno niż wcale

tomtom
tomtom
9 lat temu

A raporty SMS kiedy? W iOS 10 czy jeszcze na to za wcześnie?

4
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx