sobota, 15 czerwca

Google zaprezentowało kilka nowych funkcji dostępnych dla aplikacji Chrome na iPhone’a i iPada, w tym głębszą integrację z Mapami Google, Kalendarzem Google i Obiektywem Google.

Chrome na iOS wykorzystuje teraz sztuczną inteligencję do wykrywania adresów na stronach internetowych i wyświetlania lokalizacji bezpośrednio w małej wersji aplikacji Mapy Google w Chrome, więc nie ma potrzeby przełączania aplikacji, aby zobaczyć powiązane z mapą informacje o wyszukiwanym haśle.

Wydarzenia w Kalendarzu Google można tworzyć bezpośrednio w przeglądarce Chrome bez konieczności wymiany aplikacji. Użytkownicy Chrome mogą nacisnąć i przytrzymać wykrytą datę i wybrać opcję dodania jej do Kalendarza Google. Aplikacja Chrome automatycznie utworzy i wypełni wydarzenie w kalendarzu czasem, lokalizacją i opisem.

Google rozszerzyło funkcjonalność tłumaczenia w przeglądarce Chrome i teraz można zaznaczyć określony fragment i naciskając dłużej uzyskać tłumaczenie bezpośrednio w przeglądarce Chrome.

Wraz z nadchodzącą głębszą integracją Google Lens użytkownicy Chrome będą mogli używać aparatu do wyszukiwania nowych zdjęć i obrazów w rolce aparatu, aby identyfikować rośliny, tłumaczyć języki i nie tylko. Ikona Obiektywu pojawi się na pasku adresu Chrome na iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx