poniedziałek, 22 lipca

Pomimo informacji i wykresów Apple, nowy chip M1 Ultra nie jest w stanie przewyższyć RTX 3090 Nvidii pod względem surowej wydajności GPU, zgodnie z testami porównawczymi przeprowadzonymi przez The Verge.

Kiedy prezentowano chip M1‌ Ultra, Apple udostępnił wykres, na którym nowy chip wygrywał z „najwyższej klasy kartą graficzną” pod względem „względnej wydajności”, bez szczegółowych informacji na temat testów, które zostały przeprowadzone, aby osiągnąć te wyniki. Apple pokazał, że ‌M1‌ Ultra pokonuje RTX 3090 na pewnym poziomie mocy, ale Apple nie podzielił się całym obrazem swojej ograniczonej grafiki.

The Verge zdecydowało się postawić ‌M1‌ Ultra przeciwko Nvidii RTX 3090 przy użyciu testów graficznych Geekbench 5 i, co nie dziwi, nie może on dorównać chipowi Nvidii, gdy ten układ pracuje z pełną mocą. Mac Studio pokonał 16-rdzeniowego Maca Pro, ale wydajność była o połowę niższa od RTX 3090.

m1-ultra-benchmark-the-verge

Choć sam chip M1‌ Ultra robi wrażenie to nie jest jasne, dlaczego Apple skupił się na tym konkretnym teście, ponieważ jest nieco mylący dla klientów, ponieważ nie uwzględnia pełnego zakresu chipów Nvidii.

Apple M1 Ultra to w zasadzie dwa połączone ze sobą chipy M1 Max, a jak podkreślił The Verge w pełnej recenzji Mac Studio, Apple udało się z powodzeniem uzyskać podwojoną wydajność M1 Max w porównaniu z M1 Ultra, co jest godnym uwagi wyczynem, którego inni producenci chipów nie mogą osiągnąć.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx