sobota, 13 kwietnia

Chiński producent wyświetlaczy BOE dostarczy Apple wyświetlacze OLED LTPO do wyższych modeli linii iPhone 15 w 2023 roku, wynika z nowego raportu The Elec.

Po nieudanych próbach chińskiego producenta w 2020 roku kiedy to starał się zostać dostawcą wyświetlaczy dla serii iPhone 12, BOE dołączyło do listy producentów wyświetlaczy Apple i produkuje panele do podstawowego 6,1-calowego iPhone’a 13. Najwyższej klasy wyświetlacze dla iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max, które wymagają bardziej zaawansowanej technologii, są produkowane przez firmę Samsung.

Zgodnie z dzisiejszym raportem, BOE zamierza rozszerzyć swoją zdolność do produkcji wyświetlaczy OLED LTPO, które umożliwiają zmienną częstotliwość odświeżania do 120 Hz do czasu premiery iPhone’a 15 Pro, który ma się pojawić w 2023 roku. Dla serii iPhone 14, której spodziewamy się jesienią, BOE nadal będzie dostarczać wyświetlacze tylko do modeli podstawowych, podczas gdy wyświetlacze z serii Pro będą nadal opierać się na Samsungu i LG.

Mówi się, że po raz pierwszy od czasu iPhone’a X Apple planuje poważne przeprojektowanie wyświetlacza w wyższych modelach iPhone’a 14, w tym usunięcie notcha. Mówi się, że Apple zastąpi notch otworem i wycięciem w kształcie pigułki w górnej części wyświetlacza dla systemu TrueDepth i przedniego aparatu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx