sobota, 20 kwietnia

Firma Withings ogłosiła wprowadzenie nowej inteligentnej wagi, Body Scan, która jest przeznaczona do śledzenia wszelkiego rodzaju wskaźników związanych ze zdrowiem. Monitoruje odcinkowy skład ciała, wagę, tętno i wiek naczyniowy, a także może oceniać aktywność nerwów i rytm serca za pomocą EKG.

Body Scan posiada platformę ze szkła hartowanego z wysuwanym uchwytem. Jest wyposażony w cztery czujniki masy i 14 elektrod ITP, wraz z czterema elektrodami ze stali nierdzewnej w uchwycie do funkcji EKG i analizy składu ciała. Wbudowana bateria wystarcza na rok, a dane dotyczące zdrowia są wyświetlane na kolorowym ekranie LCD o przekątnej 3,2 cala.

Według Withings, waga Body Scan jest w stanie zapewnić precyzyjne pomiary masy, oprócz korzystania z wieloczęstotliwościowej analizy impedancji bioelektrycznej do pomiaru ogólnego składu ciała, zapewniając odczyty dotyczące tkanki tłuszczowej całego ciała, procentowej zawartości wody, tłuszczu trzewnego, masy mięśniowej, masy kostnej oraz wody pozakomórkowej i wewnątrzkomórkowej. Jest również w stanie dostarczyć odczyty dla poszczególnych części ciała, w tym tułowia, ramion i nóg.

Body Scan jest w stanie śledzić aktywność gruczołów potowych w stopach i oferuje codzienną ocenę aktywności nerwów, a także może określić wiek naczyń poprzez pomiary sercowo-naczyniowe, aby dać użytkownikom wyobrażenie o stanie jego tętnic. W przypadku funkcji EKG Body Scan może wykrywać arytmie za pomocą dwóch elektrod umieszczonych po obu stronach uchwytu i jednej u podstawy wagi.

Withings łączy funkcje monitorowania zdrowia Body Scan z dostępem do coachingu, specjalistów klinicznych i holistycznych planów, aby osiągnąć cele zdrowotne poprzez programy zdrowia i dobrego samopoczucia Withings, z dołączoną trzymiesięczną bezpłatną subskrypcją.

Withings planuje wypuszczenie wagi Body Scan w drugiej połowie 2022 roku po uzyskaniu zgody FDA. Będzie ona wyceniona na 299,95 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx