sobota, 18 maja

Francuska firma zajmująca się elektroniką użytkową Withings ogłosiła dziś ScanWatch, hybrydowy smartwatch, który może wykrywać zarówno nieregularny rytm serca jak i bezdech senny użytkowników.

Nazwany przez Withings najbardziej zaawansowanym urządzeniem do tej pory, ScanWatch stosuje dwie metody wykrywania, aby stwierdzić, czy użytkownicy mają nieregularny rytm serca (AFib) lub czy ich rytm serca jest wolny, wysoki lub normalny. Pierwszy z nich to ręczny pomiar electroECG na żądanie, gdy odczuwają objawy takie jak kołatanie serca.

Gdy objawy nie występują, zegarek oferuje drugą funkcję wczesnego wykrywania, która stale monitoruje tętno za pomocą czujnika PPG, aby ostrzegać użytkowników o potencjalnym problemie i zachęcić do wykonania EKG.

Zgodnie z American Sleep Apnea Association szacuje się, że bezdech senny dotyka 22 milionów dorosłych w USA, a kolejne 80 procent przypadków umiarkowanego i ciężkiego obturacyjnego bezdechu sennego nie zostało zdiagnozowanych.

Withings twierdzi, że ScanWatch może wykryć epizody bezdechu sennego za pomocą czujnika SpO2. Wszystkie dane dotyczące snu, układu krążenia i aktywności zebrane przez ScanWatch są przechowywane w dołączonej aplikacji Health Mate i mogą być stamtąd udostępniane lekarzowi.

Cyfrowy wyświetlacz PMOLED na środku tarczy zegarka jest większy niż w poprzednich hybrydowych smartwatchach Withings i pokazuje dane zdrowotne i sportowe, takie jak przebyte kroki w danym dniu i w dniu poprzednim oraz wynik snu, a także kalorie, dystans i tętno. Możesz także przewijać każdy ekran za pomocą nowo zaprojektowanej cyfrowej korony zegarka.

Cyfrowa korona pozwala również na uruchomienie zapisu EKG i pomiaru SPO2, rozpoczęcie trybów treningu oraz dezaktywację/ustawienie alarmów, a wyświetlacz pokazuje powiadomienia ze smartfona, które pojawiają się wraz z dyskretną wibracją.

ScanWatch oferuje 30 dni pracy na jednym ładowaniu. W oczekiwaniu na akceptację przez CE i FDA Withings spodziewa się, że zegarek będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych i Europie w drugim kwartale tego roku. Ceny rozpoczną się od 249 dolarów za model 38 mm i 299 dolarów za model 42 mm.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx