poniedziałek, 26 lutego

Firma Aura na targach CES 2019 wprowadziła „Smart Strap” dla Apple Watch przeznaczony do pomiaru masy, wody, tłuszczu i mięśni za pomocą elektrod wbudowanych w opaskę. Pasek nie został wprowadzony na rynek w 2019 roku, ale Aura twierdzi, że zostanie on wprowadzony na rynek w marcu 2020 roku, a zamówienia w przedsprzedaży są już dostępne.

Aura Strap, którego cena wynosi 99 dolarów pozwala użytkownikom mierzyć skład ciała i śledzić poziom nawodnienia i postępy fitness. Aura mówi, że pasek wykorzystuje bioimpedancję do analizy górnej części ciała, śledzenia wydajności płuc i zmian w oddychaniu, porównując te informacje z danymi pulsu.

Pasek jest w stanie oszacować ryzyko niewydolności serca i powiadomić o tym użytkownika, chociaż jest to coś, co nowsze modele Apple Watch mogą zrobić samodzielnie, bez potrzeby stosowania dodatkowego paska. Pomiar składu ciała i nawodnienia nie jest czymś, co Apple Watch może zrobić samodzielnie, chociaż trzeba będzie przeprowadzić testy, aby sprawdzić, jak dokładny jest pasek Aura w praktyce.

Pasek Aura jest dostępny w czterech opcjach kolorystycznych, w tym w kolorze czarnym, zielonym, czerwonym i szarym i można go przymocować do ‌Apple Watch‌ przy użyciu standardowych zaczepów ‌Apple Watch‌. Według Aury pasek przekazuje wyniki do zegarka „za pośrednictwem interfejsu ultradźwiękowego” i działa do sześciu miesięcy na jednej baterii. Ma te same parametry wodoodporności co zegarek i jest w stanie zsynchronizować się z HealthKit.

Aura przyjmuje zamówienia na pasek już dziś, a samą wysyłkę zamówień rozpocznie od marca 2020 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx