czwartek, 25 lipca

Coroczną tradycją targów w Las Vegas stało się, że marki samochodowych systemów audio takie jak Alpine, Pioneer, i JVC/Kenwood prezentują na CES swoje nowe rozwiązania związane z rozwiązaniami firm trzecich i CarPlay Apple.

Alpine debiutuje nowym odbiornikiem CarPlay z 11-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym, który jak twierdzi, jest największym na rynku, oferując o 49 procent większą powierzchnię niż jego 9-calowe odbiorniki. Wyświetlacz unosi się nad deską rozdzielczą, dzięki czemu można go umieścić w większości pojazdów bez potrzeby niestandardowej instalacji.

Wyświetlacz jest przymocowany do regulowanego uchwytu, który jest podłączony do tradycyjnej obudowy z pojedynczym DIN. Można go przechylać pod czterema wstępnie ustawionymi kątami, aby lepiej dopasować nachylenie i wysokość do deski rozdzielczej.

Inne funkcje iLX-F411 obejmują konstrukcję bez gniazda CD/DVD, odtwarzanie muzyki przez Bluetooth, gotowość SiriusXM, port USB-A, wejście AUX, jedno wejście HDMI i jedno wyjście HDMI oraz jedno wyjście pod tylną kamerę. Gdy odbiornik nie jest w trybie CarPlay, ma konfigurowalny interfejs użytkownika z 22 dostępnymi widżetami.

Alpine twierdzi, że iLX-F411 będzie dostępny w czerwcu 2020 roku w sugerowanej cenie 1200 dolarów. Alpine wypuszcza również dwa nowe 9-calowe odbiorniki – modele iLX-F309 i iLX-F259 – dostępne teraz w cenie od 800 do 1200 dolarów.

Pioneer prezentuje na targach CES pięć nowych odbiorników CarPlay i Android Auto, w tym DMH-WT8600NEX, 10,1-calowy model z pojemnościowym ekranem dotykowym 720p. Podobnie jak powyższy odbiornik Alpine, wyświetlacz unosi się nad deską rozdzielczą, dzięki czemu ma tradycyjną obudowę zgodną z normą DIN i nie wymaga niestandardowej instalacji.

Według Pioneera DMH-WT8600NEX obsługuje zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe CarPlay. Oznacza to, że iPhone może być podłączony do odbiornika za pomocą kabla Lightning na USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth i Wi-Fi.

Pioneer twierdzi, że DMH-WT8600NEX będzie miał sugerowaną cenę 1200 dolarów w Stanach Zjednoczonych, ale nie jest jasne, kiedy będzie dostępny. Pioneer wypuszcza również dwa 6,8-calowe i dwa 9-calowe odbiorniki w ramach swojej oferty na 2020 rok.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx