sobota, 13 kwietnia

Firma Netgear ogłosiła dzisiaj nową wersję swojego systemu Wi-Fi Orbi Mesh, który jest wyposażony w 6-tą generację Wi-Fi 6 802.11ax, która obsługuje gigabitowe prędkości bezprzewodowe.

Według Netgear, wersja Wi-Fi 6 Orbi pozwoli na nowe testy wydajności dla systemów Wi-Fi Mesh, zapewniając stałe, bezprzewodowe prędkości transmisji danych w całym domu.

Dla osób niezaznajomionych z Orbi, jest to wielowęzłowy system Wi-Fi, podobny do Linksys Velop, który Apple sprzedaje w swoim sklepie internetowym. W przypadku Orbi chodzi o to, aby skonfigurować wiele punktów dostępowych Orbi w całym domu dla zapewnienia szybkiego dostępu do sieci Wi-Fi we wszystkich pokojach.

Nowy system Wi-Fi Orbi Mesh oferuje 1024 QAM z backhaulem 4×4 Wi-Fi, zwiększającym prędkość, zasięg i pojemność.

Wi-Fi 6 to najnowsza wersja protokołu Wi-Fi, która będzie wdrażana do przyszłych komputerów, smartfonów, tabletów i innych urządzeń. Akcesoria z obsługą Wi-Fi 6, podłączone do systemu takiego jak Orbi, będą w stanie osiągnąć wyższe prędkości przesyłu danych. W tej chwili żadne urządzenia Apple nie korzystają z Wi-Fi 6, ale prawdopodobnie ono wbudowane w przyszłe iPhony, iPady i komputery Mac.

Netgear twierdzi, że system Orbi następnej generacji jest idealny dla gospodarstw domowych, które mają „mnóstwo” podłączonych urządzeń korzystających z internetu o dużej przepustowości w takich celach, jak strumieniowanie wideo 4K, zawsze inteligentne urządzenia domowe i systemy monitorujące wideo.

Orbi z Wi-Fi 6 będzie dostępny w serii Orbi RBK50 firmy Netgear w drugiej połowie 2019 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx