poniedziałek, 4 marca

Na tegorocznych targach CES 2018 firma NETGEAR zapowiedziała, że kamera ich elektroniczna niania Arlo Baby wkrótce będzie kompatybilna z platformą HomeKit firmy Apple.

Nowa wersja kamery Arlo Baby z obsługą HomeKit zostanie wydana już niedługo, a dzięki automatycznej aktualizacji wbudowanego oprogramowania doda obsługę HomeKit do istniejących modeli bez dodatkowych kosztów dla klientów.

Wsparcie HomeKit pozwoli użytkownikom iPhone’ów, iPadów i Apple Watch na dostęp do większości funkcji Arlo Baby w celu inteligentnego monitorowania dziecka w aplikacji Dom na iOS 10 i watchOS 3 lub nowszych wersjach oprogramowania.

NETGEAR udostępnił listę niektórych funkcji Arlo Baby, które można kontrolować za pomocą aplikacji Dom lub poleceń głosowych Siri:

  • Podgląd strumienia wideo na żywo dziecka za pomocą kamery Arlo Baby
  • Dwukierunkowy dźwięk do rozmów i słuchania dziecka oraz innych osób znajdujących się w pobliżu kamery
  • Szybki podgląd najnowszego zrzutu nagranego przez Arlo Baby po raz ostatni, kiedy kamera była aktywna
  • Sterowanie głosem, prosząc Siri, aby pokazała transmisję na żywo z kamery
  • Zdalne uzyskanie dostępu do obrazu na żywo/audio kamery i dwukierunkowej komunikacji, gdy masz iPada lub czwartą generację lub nowszą Apple TV w domu

Wiele z tych funkcji poprzednio wymagało pobrania aplikacji towarzyszącej Arlo NETGEAR, która pozostanie dostępna w App Store.

Arlo Baby oferuje nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080p z siedmiodniowymi darmowymi nagraniami w chmurze, możliwościami nocnego nagrywania w podczerwieni, dwukierunkową transmisją dźwięku, czujnikami jakości otaczającego powietrza, odtwarzaczem muzyki i dźwięku oraz przyciemnianym światłem nocnym.

Kamera wysyła alerty w czasie rzeczywistym na urządzenia Apple po wykryciu ruchu lub dźwięku, w tym płaczu dziecka. Jest przeznaczona przede wszystkim do podłączenia do zasilacza sieciowego, ale ma również wbudowaną baterię podtrzymującą, która działa do sześciu godzin w ciągu dnia i do trzech godzin w nocy.

Arlo Baby można spersonalizować na zwierzęta takie jak króliczek, kotek czy szczeniak. Kamerę można kupić w polskich sklepach za około 1300 złotych, ale aktualizacja oprogramowania HomeKit może zająć trochę czasu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx