środa, 6 lipca

Withings, Kérastase i L’Oréal połączyły siły, aby stworzyć pierwszą na świecie inteligentną szczotkę do włosów, która po łączona przez Bluetooth jest w stanie współpracować ze smartfonem.

„Kérastase Hair Coach Powered by Withings” łączy czujniki stworzone przez Withings z algorytmem analizy sygnału zaprojektowanym przez L’Oréal w celu określenia jakości włosa i „monitorowania skutków” rutynowej pielęgnacji włosów.

Szczotka ma wbudowany mikrofon, który słucha odgłosów szczotkowania włosów w celu ustalenia szczegółów dotyczących kędzierzawości, suchości, rozdwajania i łamliwości, a także funkcje, która mierzy siłę szczotkowania włosów i skórę głowy, podczas szczotkowania.

Akcelerometr oraz żyroskop analizuje sposób szczotkowania i liczy pociągnięcia szczotką. Funkcje wibracyjne ostrzegają, jeśli szczotkowanie jest zbyt mocne, a czujniki przewodności mogą określić czy czeszemy włosy mokre czy suche, aby zapewnić dokładne pomiary.

Szczotka do włosów łączy się z aplikacją mobilną, która analizuje dane i pogodę, aby zapewnić ocenę jakości włosów, dane dotyczące nawyków szczotkowania i niestandardowe rekomendacje produktowe dla różnych rodzajów włosów.

Szczotka do włosów pojawi się na rynku w cenie poniżej 200 dolarów i będzie dostępna prze stronę internetową Kerastase, oraz na stronie internetowej Withings jesienią 2017 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx