poniedziałek, 24 czerwca

Firma Chamberlain, wspierająca technologię inteligentnego domu i specjalizująca się w mechanizmach otwierania drzwi garażowych poinformowała, że wprowadza kompatybilność z systemem HomeKit Apple w zakresie swoich inteligentnych urządzeń domowych. Użytkownicy, którzy już używają produktów firmy w ekosystemie „MyQ”, będą mogli uzyskać wsparcie HomeKit poprzez dodanie nowego urządzenia MyQ Home Bridge.

Dla nowych użytkowników, Chamberlain wprowadzi zupełnie nowy Smart Garage Hub, urządzenie, którym za pomocą smartfona można kontrolować „praktycznie każdą markę drzwi garażowych”, które już posiadamy.

Dzięki kompatybilności z HomeKit, użytkownicy będą w stanie kontrolować swoje bramy garażowe – oraz każde z akcesoriów oświetleniowych MyQ – poprzez iPhone’a, iPada, iPoda touch czy Apple Watch, a nawet korzystać z Siri.

„Wartość technologii MyQ wykracza daleko poza garaż wkraczając do codziennego życia rodzin i ich domu”, powiedział Cory Sorice, Wiceprezes Marketingu i eCommerce w Chamberlain. „Dzięki naszej rosnącej linii produktów, nowym funkcjom, które dodają wygodę i kontrolę, a także rozszerzającym się partnerstwem z tech liderami, Chamberlain ustanowił siebie jako wybitnego innowatora w branży inteligentnych domów.”

Dodatkowo Chamberlain ogłosił nowe inteligentne włączniki i kontrolki światła, a także nowe funkcje w aplikacji mobilnej MyQ, w tym konto gościa i umiejętność planowania. Na iOS, użytkownicy będą mogli dodać opcję Touch ID na starcie aplikacji, aby zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa jaką jest ochrona dostępu do ich drzwi garażowych i kontroli oświetlenia.

Firma podała, że MyQ Home Bridge powinien pojawić się na rynku w kwietniu 2017 roku, a Smart Garage Hub pojawi się w okolicy lipca 2017 roku. MyQ Home Bridge będzie sprzedawany na początku w promocyjnej cenie 49.99 dolarów (regularnie 69,99 dolarów), ale nie było żadnej wzmianki o tym ile będzie kosztować Smart Garage Hub.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magneto
Magneto
7 lat temu

Jeśli nie będzie dobrych zabezpieczeń to będzie ta technologia zachętą dla hakerów. Duże niebezpieczeństwo dla ludzi korzystających z tego urządzenia

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx