niedziela, 26 czerwca

LG zaprezentował wczoraj nowe słuchawki przeznaczone dla aktywnych fizycznie użytkowników, które zostały zaprojektowane, aby móc monitorować pracę serca w czasie rzeczywistym. Słuchawki połączone są z niewielkim odbiornikiem, który mocujemy na ramieniu lub w pasie, śledzącym zarówno tempo przemiany materii, a także maksymalny pobór tlenu. Pozwalają one oczywiście na jednoczesne słuchanie muzyki. Słuchawki działają przez czujniki mierzące przepływ krwi przez wewnętrzną część ucha.

słuchawki Heart Rate Monitor

Ponadto Heart Rate Monitor Earphones zawierają akcelerometr, który mierzy szeroki zakres danych, w tym odległość, spalone kalorie, przebyte kroki i wiele więcej. Zawierają również wbudowany mikrofon do rozmów telefonicznych.

Odbiornik podłączony do słuchawek służy jako centrum przetwarzania danych, który przesyła w czasie rzeczywistym informacje biometryczne do iPhone’a za pomocą Bluetooth. Słuchawki można także zsynchronizować z popularnymi aplikacjami firm trzecich, takich jak MyFitnessPal i RunKeeper.

Słuchawki Heart Rate Monitor Earphones trafią do oficjalnej sprzedaży w pierwszej połowie 2014 roku, a ich cenę ustalono na równowartość 179,99 dolarów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx