poniedziałek, 15 lipca

cookoo

Jedną z technologii, której wciąż wyczekujemy w coraz powszechniejszym wykorzystaniu w akcesoriach iOS jest włączenie technologii Bluetooth 4.0, obecnie znanego jako Bluetooth Smart. Technologia pozwala na długą perspektywę łączności między urządzeniami iOS i akcesoriami. Kickstarter wspierał już projekt zegarka Pebble i był to przykład, który wzbudził niesamowite zainteresowanie gromadząc ponad 10 milionów dolarów na przedsprzedaż urządzenia.

Firma ConnecteDevice ogłosiła światową premierę swojego zegarka COOKOO, który także rozpoczął życie jako projekt Kickstarter.

Firma opisuje zegarek jak projekt autorski, który łączy ruch analogowy z cyfrowym wyświetlaczem. Za pomocą darmowej aplikacji użytkownicy mogą wybrać, które powiadomienia pojawiają się na ich zegarku.

2ae9dc981663b273e44bc4fc3c4fcb17_large

Zegarek może wyświetlać powiadomienia dla:

– Połączeń przychodzących
– Połączeń nieodebranych
– Wiadomości i posty Facebooka
– Przypomnienia kalendarza
– Kiedy urządzenia (iPhone, iPad, itp.) jest poza zasięgiem
– Kiedy urządzenia (iPhone, iPad, itp.) ma niski poziom baterii

Posiada również konfigurowalny przycisk polecenia, który umożliwia znalezienie telefonu, zrobienie zdjęcia, zameldowanie na Facebooku lub oznaczenie swojej lokalizacji na mapie.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jYgDAQVZLQo

Zegarek wykorzystuje standardową baterię, która ma wystarczyć na rok działania. Jest odporny na zadrapania i wodę. COOKOO wspiera iPhone 5, iPhone 4S, iPada mini, iPada (4 i 3 generacji) i iPoda touch (5 generacji). Zegarek jest wyceniony na 129 dolarów i jest dostępny w 5 różnych kolorach.

ConnecteDevice poinformował, że rozpoczął już wysyłkę urządzeń i pokazał je na targach CES 2013. Na podstawie uwag od wczesnych użytkowników, wnoszą oni pewne skargi na łączność w pierwszej wersji oprogramowania, choć firma mówi, że rozwiąże problemy w nadchodzącej aktualizacji.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Bosak
Grzegorz Bosak
11 lat temu

Zegarek wygląda całkiem nieźle na fotkach. Ciekawe jak w użytkowaniu się sprawdza.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx