piątek, 25 września

App Store

Firma Apple ogłosiła, że App Store osiągnął kolejny rekord, osiągając czterdzieści miliardów pobrań od jego uruchomienia w 2008 roku. Tempo pobierania nadal przyspiesza na co wskazuje fakt, że prawie połowa z tych pobrań miała miejsce w 2012 roku.

Firma Apple ma teraz 500 milionów kont użytkowników na App Store i ustanowiła rekord ponad dwa miliardy pobrań w miesiącu grudniu.

„To był niesamowity rok dla społeczności programistów iOS”, powiedział Eddy Cue, wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług internetowych. „Deweloperzy wykonali obrót ponad siedmiu miliardów dolarów w App Store, a my nadal inwestujemy w zapewnienie im najlepszego ekosystemu, by mogli tworzyć najbardziej innowacyjne aplikacje na świecie.”

Firma Apple zauważa, że ​​obecnie w App Store dostępnych jest ponad 775 000 aplikacji i podkreśla sukces wielu deweloperów, w tym Temple Run‚s Imangi Studios, Autodesk i innych.

W 2012 roku, mąż i żona zespół Imangi Studios zobaczyli, że ich gra Temple Run pobrany została ponad 75 milionów razy; Backflip Studios i Supercell – dwóch wschodzących deweloperów gier – przyniosło ponad 100 milionów dolarów w połączeniu ich wiodącego tytułu freemium DragonVale i Clash of Clans. Firmy w tym Electronic Arts, Ubisoft, Autodesk, Marvel i Major League Baseball nadal rozwijają swoją ofertę na iOS, natomiast deweloperzy jak JJ Abrams’ Bad Robot Interactive i Bottle Rocket Apps nadal przesuwają granice tego, co można zrobić w aplikacjach na iOS.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x