środa, 21 października

Jeśli należysz do tych użytkowników iPhone’a, który cały dzień przegląda Facebooka, gra w Angry Birds, bądź ogląda filmy z YouTube’a, to pewnie stwierdzisz, że żywotność Twojej baterii jest straszna. W rzeczywistości jednak, iPhone często oferuje dużo więcej energii niż wiele konkurencyjnych smartfonów. 

Są jednak pewne rzeczy, które można zrobić, aby czas pracy baterii był dłuższy. Oprócz oczywistych poprawek – jak przykręcanie jasności ekranu lub zamknięcie aplikacji, takich jak Skype, która działając w tle obciąża baterię – identyfikuje błędy aplikacji, które mogą stanowić niepotrzebne obciążenie baterii i wpływać w ogromnym stopniu na jej czas pracy. I właśnie aplikacja Carat dla iOS pomaga to zrobić.

Carat nie jest typową aplikacją do zarządzania baterią, która po prostu mówi, jak dużo czasu możesz przeznaczyć na konkretne zadania. Zamiast tego, identyfikuje „Błędy i luki” w aplikacjach, które mogą coś robić w tle, a wcale nie powinny. Na przykład, prosta aplikacja „Notatki” nie używa zbyt dużo baterii. Ale jeśli masz jakiś błąd w aplikacji używającej GPS i jest ona wciąż uruchomiona w tle, jest spora szansa, że ​​Twoja bateria znacznie szybciej się wyczerpie niż powinna.

Carat wykrywa te problemy, a nawet powie Ci ile żywotności baterii można zaoszczędzić poprzez zamknięcie tych błędnych aplikacji. Wskazuje ona również te aplikacje, które nie mają problemów, ale wyczerpują baterię dopóki nie są prawidłowo zamknięte, takie jak komunikatory czy strumieniowe aplikacje muzyczne.

Według TechCrunch, Carat został opracowany przez zespół „najwyższej klasy” naukowców i doktorów z Uniwersytetu Berkeley.

Carat nie został zbudowany, aby zarabiać pieniądze. Jest to produkt konsumencki, stworzony przez zespół zajmujący się badaniem baterii, w celu zbierania anonimowych danych do badań, które mogą wpłynąć na to by nasze urządzenia były coraz trwalsze.

Aplikacja jest całkowicie darmowa, a jej wyniki mogą tylko zaoszczędzić dużo zmarnowanego życia baterii. Sami już testujemy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x